Kategoriler KPSS Kitapları Hakkımızda Yayınevleri Yazarlar Çok Satanlar Kampanyalar Yeni Çıkanlar İletişim
ARA
Yayınevi Hakkında
Roza Yayınevi
Ocak 2004 tarihinde kurulan Roza Yayınevi, yayımladığı ilk kitaptan bugüne değin, ana hedefi olan “edeb”iyat’dan asla vazgeçmemiştir. Her türlü çıkar, taraflılık ve bayağılıktan uzak oluşuyla adından söz ettirdiği gibi “az ve öz” vizyonu çerçevesinde yürüttüğü yayın politikasıyla da samimiyetini ortaya koymuştur. Kesintisiz özveri ve ciddiyet gerektiren bir iş olan “kitap” ancak bu görevi üstlenme cesaretini gösteren yayın kuruluşlarınca yürütülebilir. Bu yayıncılardan bazıları etiketleri altında geniş bir kütüphane oluşturmayı amaçlarken; Roza Yayınevi, etiketinin bulunduğu her kitaba özel ilgiyle yaklaşmayı tercih etmektedir.

Çeşitli tür ve alanda kaliteli yayın üretmeyi bir felsefe haline getiren Roza Yayınevi, Akademik kitaplar, Başvuru-Kaynak, Bilişim-Elektronik, Çocuk Kitapları, Sözlükler gibi türleri ve Edebiyat, Eğitim, Felsefe-Düşünce, İletişim-Medya, Mitoloji, Psikoloji, Sanat-Mimarlık, Sinema-Tiyatro, Toplum Bilimleri ve Tarihi alandaki eserleri kategorisine alarak nitelikli yapıtları bir araya toplayıp kendi şeridinin öncüsü olmayı hedeflemektir.

Bununla beraber yeni bir kitabın dünyaya gelmesi yani yazım aşamasındaki sancılı sürecin bitip de artık eserin nefes almaya başlayacağı basım süreci, işin ehli kimselerce kontrol edilmediğinde ne yazık ki faciaya varan sonuçlara şahit olmaktayız. Bu güne dek Roza Yayınevi, her kitaba aynı değeri vermiştir. Bundan sonra da yayınevimiz kitapların ve kitap ehli insanların dostu olmaya devam edecektir. Bu yönüyle üstlendiği vazifenin kutsi bir değer taşıması da unutulmamalıdır.

Çizgisinin dışına çıkmadan ama bununla beraber gündeme ve edebiyata dair yenilikleri de takip ederek yayın çizgisini sürdürecek olan Roza Yayınevi, sanata herhangi bir katkı sağlamayacağını düşündüğü ve yetersizliğini fark ettiği an bu piyasadan usulca uzaklaşacak kadar da özsaygısına düşkündür.

Sonuç olarak edebiyatın saygın şahsiyetlerinden biri olmayı kendine ölçüt almış bir kurum olarak Roza Yayınevi’nin ilerleyen günlerde daha nice güzel işler yapacağını bilgilerinize sunuyoruz…
Sonuçları Filtrele
Kategoriler A-Z Ürün Saysı
BAŞA DÖN