Ara
Satıcı Puanı: 9,6
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

2022 DHBT Muhkem Ortaöğretim 2li Set Soru Bankası ve Tamamı Çözümlü 10 Deneme

%31
430.00 TL
300.00 TL
Mağaza : DDY Yayınları
9,6
Yayınevi / Marka : DDY Yayınları
ISBN : 9786059100114
Kazancınız : 130.00 TL
Kazanacağınız Puan : 300 Puan
Basım Tarihi : 2020
Sayfa Sayısı : 568
Kitap Ebatı : 19,5x27
Toplam Satılan : 17 Adet
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : 24 Saatte Kargoda
Bu ürün size DDY Yayınları tarafından gönderilecektir

KAZANANLARIN TERCİHİ DDY YAYINLARI…

DHBT Sınavlarına hazırlanmak için ÖSYM’nin sorumlu kaynaklarından çalışmanız gerekmektedir. DDY YAYINLARI  sizin için bu kaynakları tek tek okuyup, özetledi. Muhkem serisi, isminden de anlaşıldığı gibi konuya hâkim, en kapsamlı ve detaylı konu anlatımına sahiptir. ÖSYM’nin yayımladığı klavuzdaki tüm konular gereksiz bilgi kirliliğinin önüne geçilerek tek tek özetlenmiştir.

Muhkem Serisi,  çözerken öğretir, ÖSYM tarzı sorularla adayları DHBT sınavlarına hazırlar.

 

MUHKEM SERİSİ ORTAÖĞRETİM DÜZEYİ KİTAPLARI;(Set-1)

(Ortaöğretim düzeyinde DHBT sınavına girecekler aşağıdaki kitapları almalı)

Dhbt 1 Muhkem Tüm Adaylar Hazırlık Kitabı (DHBT sınavında 20 soru çıkacak)

Dhbt 2 Muhkem Ortaöğretim Konu Anlatım Kitabı (DHBT sınavında 20 soru çıkacak)

Dhbt 2 Muhkem Ortaöğretim Soru Bankası Kitabı (DHBT sınavında 20 soru çıkacak)

Dhbt 2 Muhkem Ortaöğretim Çözümlü On Deneme (DHBT sınavında 20 soru çıkacak)

 

MUHKEM SERİSİ LİSANS-ÖNLİSANS DÜZEYİ KİTAPLARI; (Set-2)

(Lisans-Önlisans düzeyinde DHBT sınavına girecekler aşağıdaki kitapları almalı)

Dhbt 1 Muhkem Tüm Adaylar Hazırlık Kitabı (DHBT sınavında 20 soru çıkacak)

Dhbt 2 Muhkem Lisans-Önlisans Konu Anlatım Kitabı (DHBT sınavında 20 soru çıkacak)

Dhbt 2 Muhkem LİSANS-ÖNLİSANS Soru Bankası (DHBT sınavında 20 soru çıkacak)

Dhbt 2 Muhkem LİSANS-ÖNLİSANS Çözümlü On Deneme (DHBT sınavında 20 soru çıkacak

DHBT SINAVI  KONU VE SORULARI.

1. Sınava LİSANS-ÖNLİSANS-ORTAÖĞRETİM düzeyinden girecek TÜM ADAYLARA DHBT 1’den ORTAK 20 soru sorulacaktır. Bu sorular her düzey için ortak olup, İlmihal-Kur’an-Siyer Bilgisi ağırlıklıdır.

Konu Başlıkları: İslam İnanç Esasları, İslam İbadet Esasları, Kur’an Bilgisi, Siyer, İslam Ahlakı.

2. Sınava ORTAÖĞRETİM düzeyinden gireceklere, DHBT-2’den 20 farklı soru sorulacaktır. Bu sorular, ortaöğretim müfredatına ait konulardan sorulacaktır.

Konu Başlıkları: Tefsir, Fıkıh, Hadis, Akaid-Kelam-İslam Tarihi, Dinler Tarihi, İslam Mezhepleri Tarihi, Dini Hitabet.

3. Sınava LİSANS-ÖNLİSANS düzeyinden gireceklere, DHBT-2’den 20 farklı soru sorulacaktır. Bu 20 soru, LİSANS-ÖNLİSANS müfredatına ait konulardan sorulacaktır.

Konu Başlıkları: Tefsir,Tefsir Tarihi ve Usulü, İslam Hukukuna Giriş, Günümüz Fıkıh Problemleri, Hadis, Hadis Tarihi ve Usulü, İslam İnanç Esasları, Kelama Giriş, İlk Dönem İslam Tarihi, İslam Kurumları Medeniyeti,İslam Mezhepler Tarihi, Yaşayan Dünya Dinleri, Dini Hitabet.

 

MUHKEM SERİSİ KİTAPLAR HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

DHBT MUHKEM SERİSİ KONU ANLATIM HAZIRLIK KİTAPLARI HAKKINDA!

İsminden de anlaşıldığı gibi Muhkem, konuya hâkim, en kapsamlı ve detaylı konu anlatımına sahiptir.

ÖSYM’nin klavuzda belirlediği müfredata ait, sınavda çıkması muhtemel olan bütün bilgilere yer verilmekle beraber gereksiz bilgi birikiminden kaçınılmıştır.

Alanında en güvenilir, ÖSYM’nin belirlediği kaynaklardan hazırlanmış konu anlatım kitabıdır.

Konu anlatımında önemli noktalar koyulaştırılarak ve kırmızı renklerle algıda seçicilik sağlanmıştır.

Konu içinde verilen "muhkem”, "biliyor musunuz?”, "dikkat!” ve "kavram” bilgi notlarıyla püf noktalar öne çıkartılmıştır.

Çok önemli bilgi ve konuları, tablo,şema haline getirerek sizlerin konuyu daha iyi kavramanıza ve bir bütünlük içinde öğrenmenize katkı sağlanmaya çalışılmıştır.

Bilgiler maddelendirme yöntemi ile konu bütünlüğü içinde sunulmuştur.

Başlık düzeninin renkler ve rakamlarla olan ayrımı sayesinde bir konunun ana başlık mı yoksa alt başlık mı olduğunu anlamanız amaçlanmıştır.

Bölüm sonlarında sizi soru bankasına yönlendiren atıflar eklenmiştir.

 

DHBT 1 MUHKEM TÜM ADAYLAR KONU ANLATIMLI HAZIRLIK KİTABI:

Büyük boy, renkli 512  sayfadır. ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır. Dili akıcı, içeriği tablolar ve çizelgelerle zenginleştirilmiş, yazısı anlaşılır ve okunması kolaydır. Bölüm sonu testlerle bilginizi ölçme fırsatı vermektedir. Yaklaşık 1460 soru mevcuttur.

 

DHBT-2 MUHKEM ORTAÖĞRETİM (İHL) KONU ANLATIMLI HAZIRLIK KİTABI:

Büyük boy, renkli 432 sayfadır. Sınav sistemine % 100 uyumlu şekilde 7 bölüm olarak hazırlanmıştır. Dili akıcı, içeriği  tablolar ve çizelgelerle zenginleştirilmiş, yazısı anlaşılır ve okunması kolaydır. Bölüm sonu testlerle bilginizi ölçme fırsatı vermektedir. Yaklaşık 780 soru mevcuttur.

 

DHBT-2 MUHKEM LİSANS / ÖNLİSANS KONU ANLATIMLI HAZIRLIK KİTABI:

Büyük boy, renkli 560 sayfadır. Sınav sistemine % 100 uyumlu şekilde daha iyi çalışabilmeniz için 13 bölüm olarak hazırlanmıştır. Son 7 yılda  yapılan DHBT  sınavlarındaki sorular analiz edilmiş, soru tipleri ve oranları belirlenmiş ve bu verilere dayanılarak hazırlanmıştır. Dili akıcı, içeriği tablolar ve çizelgelerle zenginleştirilmiş, yazısı anlaşılır ve okunması kolaydır. Bölüm sonu testlerle bilginizi ölçme fırsatı vermektedir. Yaklaşık 480 soru mevcuttur.

 

DHBT MUHKEM SORU BANKASI KİTAPLARI HAKKINDA

ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.

Elinizdeki kitap ÖSYM’nin en güncel ve en yeni soru tarzlarına göre öncüllü, çoktan seçmeli, bilgi ve yoruma dayalı, görsel tarzda hazırlanmış kaliteli ve nitelikli sorulardan oluşmaktadır.

Son 7 yılda  yapılan DHBT  sınavlarındaki sorular analiz edilmiş, soru tipleri ve oranları belirlenmiş ve bu verilere dayanılarak hazırlanmıştır.

Soruyu çözerken, bilgiyi içselleştirebileceğiniz sorulardan oluşmaktadır.

Cevap anahtarları daha pratik ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşmanız için testin sonuna konulmuştur.

Bölüm sonlarında sizi eksikliklerinizi gidermeniz için konu anlatımlı hazırlık kitabına yönlendiren atıflar eklenmiştir.

 

DHBT-2 MUHKEM ORTAOĞRETİM (İHL) SORU BANKASI

Büyük boy, renkli 464 sayfadır. Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır. DHBT ORTAÖĞRETİM Düzeyi Soru bankası hazırlanırken ÖSYM’nin belirlediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler Ösym formatına uygun sorular haline getirilmiştir. Kolay-orta-zor sorular mevcuttur. Basit ve kalıcı öğrenmeyi kolaylaştıran teknikler kullanılmıştır. Yaklaşık 2220 soru mevcuttur.

 

DHBT-2 MUHKEM LİSANS / ÖNLİSANS) SORU BANKASI

Büyük boy, renkli 528 sayfadır. Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır. Dhbt LİSANS-ÖNLİSANS Düzeyi Soru Bankası hazırlanırken ÖSYM’nin belirlediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler Ösym formatına uygun sorular haline getirilmiştir. Kolay-orta-zor sorular mevcuttur. Basit ve kalıcı öğrenmeyi kolaylaştıran teknikler kullanılmıştır. Yaklaşık 2380 soru mevcuttur.

 

DHBT MUHKEM 10 DENEME’NİN HAKKINDA

ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.

Son 7 yılda  yapılan DHBT  sınavlarındaki sorular analiz edilmiş, soru tipleri ve oranları belirlenmiş ve bu verilere dayanılarak hazırlanmıştır.

Elinizdeki denemeler ÖSYM’nin en güncel ve en yeni soru tarzlarına göre öncüllü, çoktan seçmeli, bilgi ve yoruma dayalı, görsel tarzda hazırlanmış kaliteli ve nitelikli sorularla hazırlanmıştır.

Cevap anahtarları çözümlü şekilde hazırlanmış, çözerken kalıcı öğrenmeniz hedeflenmiştir.

 

 

NEDEN 2020 DHBT MUHKEM SERİSİ?

Çünkü; En kapsamlı, güvenilir, ÖSYM’ye % 100 uyumlu, kolay ve anlaşılır.

Çünkü; Kapağı değişen, içeriği eski kitaplardan değil, 2020 DHBT için yeni hazırlanmıştır.

Çünkü; Sınava hazırlanmak için başka kaynağa ihtiyacınız kalmayacak.

 

 

DDY Yayınları 2013 yılından beri, DHBT-MBSTS-ÖABT ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kaynakları hakkında çalışan çok tercübeli bir ekibe sahiptir. Ekipte yer alanlar, İlahiyat mezunu, öğretmen, Kur’an Kursu öğretmeni, akademisyenlerden oluşmaktadır.

2014-2016-2018 yıllarında DHBT Sınavına giren her iki adaydan biri DDY Yayınlarının DHBT Kitaplarıyla sınava hazırlanmıştır. KAZANANLARIN TERCİHİ son 7 yılda hep DDY Yayınları olmuştur. Bize 0505 979 88 88 – 023 343 27 27 nolu telefonlardan, www.dindersi.com sitemizden ulaşabilirsiniz. Siz de sınavda başarılı olmak ve hedefinize ulaşmak istiyorsanız, DDY Yayınlarının Muhkem ve Ahkam serisi kitaplarını sizlere tavsiye ediyoruz.

Sonsöz: Bizler ekip olarak yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık. İnsani olan hatalarımızdan dolayı yapıcı tenkit ve eleştirilerinizi bekleriz. Çalışmadaki tüm eksiklikler bizim, başarı ve takdir sizlerindir.

Selam ve dua ile…

DDY YAYINLARI

Yönetim Kurulu Başkanı 

Necmi KOBYA

Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler