Ara
Satıcı Puanı: 9,8
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Albert Camus Seti 4`lü

SÜPER FİYAT
439.90 TL
9,8
Yayınevi / Marka : Can Yayınları
Yazar : Albert Camus
ISBN : 3461
Kazanacağınız Puan : 439 Puan
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : 24 Saatte Kargoda
Bu ürün size Öğrenci Kafası tarafından gönderilecektir

Veba Can Yayınları

Veba Fransız yazar ve filozof Albert Camus’nün en güçlü eseri olarak gösterilen Veba, yazarın alışıldık koyu mürekkebinin ardında alışılmamış bir iyimserlik taşıyor. Camus’nün en baskın özelliği olan karamsar bakış açısı, kendisini Veba’da da hissettirmesine rağmen bu defa insanlığa dair büyük umutlara dönüşüyor. Okurlarıyla ilk kez 1947 yılında buluşan roman, Fransızların o dönemde yaptığı Cezayir çıkartmasına bir tepki niteliği taşıyor. Kendisi de Cezayir doğumlu olan Camus, Veba romanıyla hem milliyet olarak bağlı olduğu Fransa’yı hem de doğup büyüdüğü toprakların halkını eleştiriyor. Bu Şehirde Neler Oluyor? Veba romanında olaylar, Cezayir’in Oran kentinde geçiyor. Romanda halihazırda Fransız işgali altında olan şehir, salgının da baş göstermesiyle büyük bir çıkmaza giriyor. Önceleri yalnızca fare ölüleriyle karşılaşmaya başlayan Oranlılar, çok geçmeden insanlarda da benzer vakaların olduğunu fark ederek büyük bir paniğe kapılıyor. Başta sadece söylenti olarak yayılan fakat giderek dehşet bir boyuta ulaşan bu salgın, gereken tıbbi ekipmanların da yetersiz olması üzerine kısa süre içerisinde büyük bir kırıma dönüşüyor. Salgınla Yaşamayı Kabullenmek, Salgından Daha Korkunç Romanın ana kahramanlarından Doktor Rieux, yaşadığı apartmandaki kapıcının da salgından ölmesi üzerine bu hastalık hakkında birtakım araştırmalar yapmaya başlıyor. Ancak Rieux, şehir halkının söylediğinin aksine bu hastalığın veba olmadığını savunuyor. Yine de gidişata göre tüm şehrin, gerekli önlemler alınmazsa iki ay içerisinde tümüyle dev bir mezarlığa dönüşeceğini anlıyor. Bunun üzerine doktor, bazı meslektaşlarıyla beraber büyük bir gayretle hastalığı alt etmeye girişiyor. Bu konuda en büyük umudu ise hastalığa karşı serum denemeleri yapan Castel adındaki ekip arkadaşı oluyor. Fakat karantinanın yanı sıra insanların da yol açtığı kargaşalar, doktorların işini oldukça zorlaştırıyor. Peki, Rieux ve ekibi büyük kayıplar vermeden bu salgının üstesinden gelebilecek mi dersiniz? En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun! Albert Camus, Veba romanında kalem ustalığını her zamanki gücüyle ortaya koyarken, yeni bakış açısıyla ise okurlarını fazlasıyla şaşırtıyor. Ölümsüz yazarın bu eşsiz eserini kütüphanenize hala eklemediyseniz, daha fazla geç kalmadan hemen sipariş verin. Siz de sepete özel fırsatlar ve hızlı teslimat avantajlarından yararlanmanın tadını çıkarın!

Yaratma Tehlikesi Can Yayınları

Sanat salt estetik bir mesele değil, aynı zamanda bir direniştir.

Camus`nün 1957`de gerçekleştirdiği Nobel konuşması ile Uppsala Üniversitesi`nde verdiği konferansı bir araya getiren bu kitap, eserlerini 20. yüzyılın büyük tarihî değişimleri sırasında inşa eden sanatçıların karşı karşıya geldiği güçlükleri ve onların toplumdaki yerini tartışıyor. Yaratma Tehlikesi, &`;sanat için sanat” ve gerçekçi sanat yaklaşımlarını irdeleyen, her çağın sanatçısına yönelik yankı uyandırıcı bir direniş çağrısı.

 

Albert Camus Sürgün ve Krallık Can Yayınları

Kuru ve soğuk gecenin derinliklerinde, artsız arasız biçimde binlerce yıldız oluşuyor ve hemen kopan ışıl ışıl buz parçaları ayrımsanmaz bir biçimde çevrene doğru kayıyordu. Janine bu akıp giden ateşleri izlemekten kendini alamıyordu. Onlarla birlikte dönüyordu ve aynı kımıltısız ilerleme onu yavaş yavaş en derin varlığıyla birleştiriyor, varlığında soğuk ve istek şimdi birbiriyle çarpışıyordu.

Altı öykü, altı aykırı varoluş, yaşadıkları dünyadan kopmuş altı kişi: Camus, Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görüldüğü yıl yayımlanan kitabında düşünce dünyasını her açısıyla temsil eden bu portreleri ustalıkla resmediyor. Sürgün ve Krallık, insanın sonu gelmeyen sürgününe, yabancılığına ve ıssızlığına dair hikâyelerle varoluşumuzun çıkmazlarına ayna tutan bir başyapıt.

 

Mutlu Ölüm Can Yayınları

Mutluluk da uzun bir sabırdır zaten. Ve çoğu kez, para aracılığıyla zaman kazanmak gerekirken, yaşamımızı para kazanarak tüketiyoruz.

Camus’nün 1938’de tamamladığı halde ancak ölümünden sonra 1970’te yayımlanabilen Mutlu ÖlümYabancı’nın temellerinin atıldığı metin olarak görülür. Yazarın çocukluğunun geçtiği Belcourt’daki yoksul mahalleden, Orta Avrupa’ya yaptığı yolculuklardan, sanatoryumda kaldığı günlerden, Cezayir’deki anılarından beslenen samimi bir otoportre.

"Mutlu ÖlümYabancı’nın apansız, sanatsal ve felsefi olgunluğunun bir göstergesidir – ve her yönüyle kavranan kargaşaya dair nadir, sakınmasız bir bakış sunar."

 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler