Ara
Satıcı Puanı: 9,4
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Dünya Savaş Tarihi 1. Dünya Savaşında Osmanlı Cilt 4 Timaş Yayınları

%10
275.00 TL
247.50 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Yayınevi / Marka : Timaş Yayınları
ISBN : 9786051146928
Kazancınız : 27.50 TL
Kazanacağınız Puan : 248 Puan
Sayfa Sayısı : 224
Kitap Ebatı : 20x24
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü

Sarıkamış, Çanakkale, Filistin, Süveyş, Irak, Kütülammare...
Birinci Dünya Savaşı`nda Osmanlı`nın savaştığı cephelere dair detaylı bilgiler... Dünyanın önde gelen askeri tarihçilerden Edward J. Erickson, Osmanlı`nın 1400`lerden beri elinde tuttuğu topraklar ve halklar üzerinde hâkimiyet kurmak için Türkler, İngilizler, Fransızlar ve Ruslar arasında geçen mücadeleyi ilk defa yayınlanan fotoğraf ve özel çizim renkli haritalarla destekleyerek anlatıyor.
Osmanlı İmparatorluğu "Avrupa`nın hasta adamı" olarak görülüyordu; fakat hâlâ tüm Avrupa ülkelerinin gözünün olduğu en önemli bölgeleri idare ediyordu. Savaşın başlangıcında Osmanlı İmparatorluğu tarafsız davransa da Almanya`nın yoğun diplomatik baskısına dayanamayarak Ekim 1914`te İttifak Devletleri`ne katılma kararı aldı.
Osmanlı ordularını bozulmuş ve etkisiz olarak gören yaygın önyargı ile hesaplaşan kitap, Süveyş Kanalı`na yapılan taarruzları, Çanakkale`nin başarılı müdafaasını ve İngilizlerin felaketle sonlanan Kut mağlubiyetini, Bağdat`ın, Kudüs`ün ve Şam`ın ele geçirilmesini, Lawrance ve Arap İsyanı`nı, İslam Ordusu`nu ve Osmanlı İmparatorluğu`nun sonunu anlatıyor.

 

Bu Kitapta Bulacaklarınız:

Osmanlı ordularının savaşa girdiği bütün harekat alanlarında Birinci Dünya Savaşı`nın arka planı ve gidişatına dair detaylı bir kılavuz sunmakta.
200`den fazla çarpıcı fotoğraf ve çizim.
Düşman kuvvetleri, lider komutanlar ve seferlerde geçen en önemli muharebeler ayrıntılı bir şekilde anlatılmakta.
Kafkaslar, Çanakkale, Mezopotamya ve Filistin de dahil Osmanlı`nın ana cephelerini ve savaşları gösteren 20 özel çizim, renkli harita.

Bu Ürünü Satan Diğer Mağazalar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler