Ara
Satıcı Puanı: 9,8
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Kûtül Amâre Osmanlının Son Tokadı Genç Timaş Yayınları

share
Son
1
ürün
SÜPER FİYAT
65.00 TL
9,8
Yayınevi / Marka : Timaş Yayınları
ISBN : 9786050826401
Kazanacağınız Puan : 65 Puan
Sayfa Sayısı : 144
Kitap Ebatı : 13x20
Bugün Ziyaret : 5 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 100 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : 24 Saatte Kargoda
Bu ürün size Sınava Dair Herşey tarafından gönderilecektir

 

I. Dünya Savaşı sırasında General Charles Townshend komutasındaki İngiliz birlikleri, Osmanlı kuvvetlerinden kaçarak Kut şehrine sığınır. Karşılarında mücadeleden vazgeçmeyen, inatçı, Kûtü`l Amâre`yi İngilizlere bırakmayı aklından bir an bile geçirmeyen Osmanlı birlikleri vardır. Bir yandan açlıkla bir yandan Osmanlı kuvvetleri ile mücadele eden İngiliz birlikleri, Kûtü`l Amâre`yi geçip Bağdat`a ulaşmak için tüm imkânlarını kullanırlar. Ancak İngilizlerin hesap etmedikleri tek şey; her ne pahasına olursa olsun, çetin çatışmalara, esir düşmelere, verilen şehitlere, açlığa, sefalete rağmen Osmanlı`nın Kûtü`l Amâre`yi İngilizlere bırakmayacak olmalarıdır.

 

Kûtü`l Amâre; Süleyman Askeri Bey`in, Mehmet Muzaffer`in, Hamza Osman ile Gazi Osman`ın, Murat Çavuş`un, Mehmet Fazıl Paşa`nın, Albay Nurettin Bey`in ve Halil Paşa ile cefakâr askerlerinin yazdığı destandır… Kûtü`l Amâre; Osmanlı`nın son tokadıdır…

&`;İşte Türk kararlılığının İngiliz inadını kırdığı birinci olayı Çanakkale`de, ikinci olayı burada görüyoruz.”

&`;Bugüne Kut Bayramı adını veriyorum. Ordumun her ferdi her yıl bugünü kutlarken, şehitlerimize Yasinler, Tebarekeler, Fatihalar okusunlar. Şehitlerimizin yüce ruhları şad olsunlar, gazilerimiz de gelecekteki zaferlerimize gözcülük etsinler.”

Mirliva (Tuğgeneral) Halil

6. Ordu Komutanı

Bu Ürünü Satan Diğer Mağazalar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler