Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,6
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.
Bu ürünü satışı bulunmamaktadır

Mai ve Siyah Günümüz Türkçesiyle Halit Ziya Uşaklıgil İş Bankası Kültür Yayınları

SÜPER FİYAT
1000.00 TL
Mağaza : Onkitabevi
9,6
ISBN : 9786052956274
Kazanacağınız Puan : 1000 Puan
Sayfa Sayısı : 264
Kitap Ebatı : 13x21
Toplam Satılan : 4 Adet
Bugün Ziyaret : 5 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size Onkitabevi tarafından gönderilecektir

 

Halit Ziya, ustalık döneminin ilk romanı kabul edilen Mai ve Siyah`ta, dönemin basın dünyasını matbaacısından yayın yönetmenine, yazarından eleştirmenine özgün karakterlerle betimlerken, hikâyesini sızılı bir sevdayla bezemeyi de ihmal etmemiştir. Romanın trajik baş karakteri Ahmet Cemil`de, yazarın çeşitli memuriyetlerle yazarlık arasında gidip gelen ikili yaşantısı ve Edebiyat-ı Cedide topluluğunun bakış açısını bulmak mümkündür.

 

Halit Ziya Uşaklıgil (1867-1945) Tanınmış Uşakizade Ailesinin üyesi olarak çocukluğu İstanbul`da, ilk gençliği İzmir`de geçti. Eski tarzda Arapça ve Farsça öğrenim gördü. Aydın görüşlü babası Hacı Halil Efendi`nin elinden düşürmediği Hafız-ı Şirazî`nin Divan`ı ile Mevlânâ`nın Mesnevi`siyle yetişti. İstanbul`da yaşadığı yıllarda, Gedikpaşa`da Güllü Agop`un oyunlarını izleme fırsatı buldu. Özel Fransızca dersleri aldı. Yazı hayatı Avusturyalı Katolik rahiplerin yönettiği Mechitariste`de okurken başladı. On beşinde ilk yazısı yayımlandı. İzmir`de tanınan, Fransız edebiyatçı Auguste de Jaba onu Mechitariste`ye hazırlarken bir de roman çevirtti. Okuldan ayrıldığında ilk işi şair Tevfik Nevzat`la Nevruz adlı bir dergi çıkarmak oldu (1884). Ardından Hizmet gazetesini yayımladı. İzmir Rüştiyesi`nde Fransızca öğretmenliği, Osmanlı Bankası`nda çevirmenlik yaptı. 1893`te İstanbul`daki Reji İdaresi`nde başkâtipliğe ve II. Meşrutiyet`in ilanıyla reji komiserliğine getirildi. 1909`da İttihat ve Terakki`nin önerisiyle V. Mehmed`in mabeyn başkâtipliğine atandı. Darülfünun`da Batı edebiyatı ve estetik dersleri verdi. Siyasal görevlerle Fransa, Almanya ve Romanya`ya gitti. Bu yoğun çalışma hayatının içinde yazarlığını da ilerletti. 1896`da Edebiyat-ı Cedide topluluğuna katılıp Servet-i Fünun`da kendisine büyük ün kazandıran romanlarını tefrika etmeye başladı. İlk büyük romanı Mai ve Siyah yayımlandığında büyük ses getirdi. Aşk-ı Memnu, Kırık Hayatlar ve pek çok hikâyesi peş peşe geldi. 1901`de yazarlığı bıraktığını duyursa da II. Meşrutiyet`ten sonra yazmaya devam etti, ancak bu dönem yazdıklarını 1923`e kadar ortaya çıkarmadı. İlk romancılarımız Namık Kemal ve Ahmet Mithat olarak anılsa da edebiyatımız Halit Ziya ile çağdaş romanın gerçek örneklerine kavuşur.

Bu Ürünü Satan Diğer Mağazalar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler