Ara
Satıcı Puanı: 8,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Rakamlarla Sovyet İktidarının 40 Yılı (1917-1956)

%12
85.00 TL
75.00 TL
Mağaza : Azde Ajans
8,9
Yayınevi / Marka : Töz Yayınları
Yazar : Kolektif
ISBN : 9786058045590
Kazancınız : 10.00 TL
Kazanacağınız Puan : 75 Puan
Basım Tarihi : Haziran 2020
Sayfa Sayısı : 314
Kitap Ebatı : 13.5 - 21
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 99 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : 24 Saatte Kargoda
Bu ürün size Azde Ajans tarafından gönderilecektir

SBKP-MK’nın 16 Mart 1957 tarihli “Büyük Sosyalist Ekim Devrimi’nin 40. Yıl Kutlamasının Hazırlığı Üzerine” kararının uygulanması bağlamında yayınlanan bu istatistik derleme; sanayinin, inşaat sektörünün, tarımın, ulaştırmanın gelişmesi ve Sovyet halkının maddi ve kültürel yaşam standardının yükselmesi üzerine istatistik veriler içermektedir. Bu veriler, 40 yıl boyunca Sovyet iktidarının elde edilen kazanımlarını karakterize etmektedir.

Bu eser bütün Birlik için verilerin yanı sıra, Birlik Cumhuriyetlerinde sanayinin, tarımın, kültür ve sağlık sisteminin en önemli gelişme göstergelerini de içermektedir. Bazı çok önemli sorunlarda SSCB ekonomi ve kültürünün gelişme göstergeleri, kapitalist ülkelerin karşılık gelen verileriyle karşılaştırılmaktadır; aynı şekilde bazı durumlarda sosyalist kampın iktisadi gelişmesini genel anlamda karakterize eden verilere de yer verilmiştir.

Bir akademisyen, iktisatçı, işçi, köylü, liseli, üniversiteli öğrenci, ev kadını; velhasıl toplumun bütün kesimleri için aydınlatma, sonuçlar çıkartma amaçlı bir derlemedir bu. Veriler oldukça açıklayıcı, anlamak istemeyene dahi anlatıcı olduğundan dolayı yorumları oldukça kısa ve bazen de can sıkıcı. Bunu hazırlayanlar şunu demek istemiş olabilirler: 40 yıllık Sovyet gerçeği, sosyalizm gerçeği budur; Sovyet iktidarının mücadelesini, sosyalizmi bu verilerle ölçülebilir hale getiriyoruz. Aksi taktirde bir istatistik derlemesinin, yığınının başkaca ne anlamı olabilir?

Bu Ürünü Satan Diğer Mağazalar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler