Ara
Satıcı Puanı: 9,2
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

THEMIS Kaymakamlık Sınavına Hazırlık Konu Anlatımı Seçkin Yayınları

%11
295.00 TL
265.00 TL
Mağaza : Bilgi Kitap
9,2
Yayınevi / Marka : Seçkin Yayınevi
Yazar : Ümit Kaymak
ISBN : 9789750275937
Kazancınız : 30.00 TL
Kazanacağınız Puan : 265 Puan
Basım Tarihi : 2022
Sayfa Sayısı : 1136
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : 24 Saatte Kargoda
Bu ürün size Bilgi Kitap tarafından gönderilecektir

THEMIS Kaymakamlık Sınavına Hazırlık Konu Anlatımı Seçkin Yayınları

Themis Dizisi, on sekiz yıldan beri, başta hukuk alanında olmak üzere maliye, muhasebe, iktisat, genel yetenek ve genel kültür alanlarında okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir. Dizide yer alan eserler, hem akademik düzeyde kaynak teşkil etmek hem de kariyer sınavlarına hazırlıkta okuyucularına yeterli desteği sağlamak amaçlarıyla hazırlanmaktadır.
 
Bu eser, kaymakamlık sınavına hazırlanan adaylara özel hazırlanmıştır. Eserde, özellikle Türkiye'nin idari yapısı ve mahalli idareler konuları ayrıntılı tutulmuş, konular kaymakamlık sınavının kapsamı gözetilerek ele alınmış ve güncel mevzuat titizlikle işlenmiştir. Ayrıca genel ve teorik esaslar ihmal edilmeden doğrudan mevzuat hükümlerinin konulara işlenmesiyle kaymakamlık sınavının elli dört soruluk ve en büyük paya sahip kısmını oluşturan Anayasa ve İdare Hukuku konularının tümünü kapsamak hedef tutulmuştur. Yanı sıra, esere, sınava ilişkin özel yasalar ile Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı işlenerek eklenmiş, öne çıkan bilgiler belirginleştirilmiş, bölüm içi kutucuklarla görünür kılınmış ve karşılaştırma tablolar ile anlatılmıştır. Ayrıca son kısma idari örgütler rehberi eklenmiştir.
 
Konu Başlıkları
Themis Dizisi, on sekiz yıldan beri, başta hukuk alanında olmak üzere maliye, muhasebe, iktisat, genel yetenek ve genel kül-tür alanlarında okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir.
 
Dizide yer alan eserler, hem akademik düzeyde kaynak teşkil etmek hem de kariyer sınavlarına hazırlıkta okuyucularına yeterli desteği sağlamak amaçlarıyla hazırlanmaktadır.
Bu eser, kaymakamlık sınavına hazırlanan adaylar için özel olarak hazırlanmıştır. Eserde, özellikle Türkiye'nin idari yapısı ve mahalli idareler konuları tamamen mevzuat odaklı hazırlanarak ayrıntılı tutulmuş, konular kaymakamlık sınavının kapsamı göze-tilerek ele alınmış ve güncel mevzuat titizlikle işlenmiştir. Ayrıca genel ve teorik esaslar ihmal edilmeden doğrudan mevzuat hü-kümlerinin konulara işlenmesiyle kaymakamlık sınavının elli dört soruluk ve en büyük paya sahip kısmını oluşturan Anayasa ve İda-re Hukuku konularının tümünü kapsamak hedef tutulmuştur.
Yanı sıra, esere, sınava ilişkin özel kanunlar ile Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı işlenerek eklenmiştir. Öne çıkan bilgiler belirginleştirilmiş, bölüm içi kutucuklarla görünür kılınmış ve karşılaştırma tablolar ile anlatılmıştır.
 
Konu Başlıkları
Anayasa Hukuku
İdare Hukuku
Türkiye'nin İdari Yapısı
Türkiye'de Mahalli İdareler
Bu Ürünü Satan Diğer Mağazalar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler