Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

2020 ÖABT DKAB ın PUSULASI Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu Anlatımlı Yedibeyza Yayınları

%35
120.00 TL
78.00 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Yedibeyza Yayınları
ISBN : 9786056815980
Kazancınız : 42.00 TL
Kazanacağınız Puan : 78 Puan
Basım Tarihi : 2020
Sayfa Sayısı : 772
Kitap Ebatı : 19x27
Toplam Satılan : 20 Adet
Bugün Ziyaret : 5 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

2020 ÖABT DKAB ın PUSULASI Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu Anlatımlı Yedibeyza Yayınları

DEĞERLİ ÖĞRETMEN ADAYLARIMIZ...

Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak görev alabilmek için Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde (ÖABT) adayların başarılı olması hatta sıralamada üst konumlarda yer alması gerekmektedir. Bu itibarla “ÖABT“, siz öğretmen adayları için büyük bir önem arz etmektedir.

Özellikle 2020 yılından itibaren mezun sayısının katlanarak arttığı göz önüne alındığında konunun önem derecesi ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bulunduğumuz bilgi çağında doğru bilgiye doğru kanaldan ulaşma da ayrı bir önem arz etmektedir. Zira öğrendiğimiz bilginin hayatımızı büyük oranda etkileyeceğini düşünürsek konunun ciddiyeti ve her kaynaktan alınmayacak kadar değerli olduğu ortaya çıkmaktadır.

DKAB’IN PUSULASI kitabımız, adaylarımızın ihtiyaçları ve yoğun talepleri doğrultusunda ortaya çıkmış bir eserdir. Kitabımız DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ ile İMAM-HATİP LİSESİ MESLEK DERSLERİ ÖĞRETMENLİĞİ branşlarında sınava hazırlanan siz öğretmen adaylarımızın Alan Eğitimi ve Alan Bilgisi kapsamındaki soruları çözebilmeleri için gerekli bilgiler göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

Konu içerikleri, pusula tarzına uygun bir şekilde ve adayın zihninde kolaylıkla kalacak bir tarzda madde madde yazılmıştır. Her sayfada işlenen konularla ilgili ÖSYM formatına uygun sorulara yer verilmiştir. Bu sayede konu anlatımının pratiğe aktarılması ve adayın konuya hakim olması sağlanmıştır.Ayrıca konular işlenirken mutlaka bilinmesi gereken püf noktalara ve bilgi hazinesi niteliğindeki ayrıntılara dikkat çekilmiştir.

Bildiğiniz gibi 2019 yılından itibaren Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde gerek soru sayısı gerekse içerik olarak bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu bağlamda hem soru sayısı artırılmış hem de İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği alanında görev almak isteyen adaylar için müstakil olarak sınava girme zorunluluğu getirilmiştir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ile İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği konuları aynı olsa da her iki branşta konuların dağılım oranları farklılık göstermektedir. DKAB’IN PUSULASI kitabımız bu farklılıklara ve güncel müfredata uygun olarak yeni ve farklı bir tarzda hazırlanmıştır. DKAB’IN PUSULASI kitabımızda bilgiyi doğru ve planlı bir şekilde ve tamamen sınava girecek adayları göz önüne alarak işlemeye çalıştık.Konuları adayının bilmesi gerektiği kadar izah ettik.


Dkab’ın Pusulası Kitabının Belirgin Özellikleri
Alanında en kapsamlı ve detaylı konu anlatımına sahiptir. Bununla birlikte konular içerisinde gereksiz hiçbir bilgiye yer verilmemiştir.
Alanında en güvenilir konu anlatımına sahiptir.
Her sayfada, o sayfadan çıkabilecek sorulara yer verilmiştir. Bu sayede adayın konuya hakim olması pekiştirilmiştir.
Konu anlatımında önemli noktalar koyulaştırılarak algıda seçicilik sağlanmıştır.
En önemlisi, kitabımız; ÖĞRETMENLİĞE ULAŞTIRAN BU ZAHMETLİ YOLCULUKTA SİZ ADAYLARIMIZ İÇİN YOL GÖSTERİCİ BİR “PUSULA”  konumundadır.

Nasıl Çalışmalıyız?
Öncelikle bütün sınavlarda olduğu gibi ÖABT’de de başarılı olmanın tek yolu planlı bir çalışmadan geçmektedir.
Konu anlatımı mutlaka altı çizilerek çalışılmalıdır.
Önemli hususlar ezberlenmelidir.
Konular veya kavramlar arasında bağlantı bulunması halinde, daha fazla dikkat edilmeli, analiz ve sentezleme yöntemi kullanılmalıdır.

Yeterli Olur mu?
DKAB’IN PUSULASI Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, konu anlatımı olarak yeterli bir çalışmadır.
Konular bitirildikten  sonra daha fazla soru çözülerek bilginin yerleşmesi ve farklı soru tekniklerinin görülmesi sağlanmalıdır. Bu konuda adaylarımıza yayın evimizin ÖABT  SON PROVA 7 Detaylı Çözümlü DENEME  kitabımızı tavsiye ediyoruz.

Gayret bizden, Başarı ise yalnızca Yüce Allah’tandır.
 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler