Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Anadolu`da İslamiyet Alfa Yayınları

%25
45.00 TL
33.75 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Alfa Yayınları
ISBN : 9786051713816
Kazancınız : 11.25 TL
Kazanacağınız Puan : 33 Puan
Basım Tarihi : 2017
Sayfa Sayısı : 144
Kitap Ebatı : 14x21
Toplam Satılan : 4 Adet
Bugün Ziyaret : 11 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Anadolu`da İslamiyet, Anadolu`ya gelen ilk Türklerin nasıl bir İslam anlayışı geliştirdiklerini ve ne gibi kültürel-dini farklılıklar taşıdıklarını incelemektedir. Köprülü burada özellikle Alman Şarkiyatçı Franz Babinger`in Anadolu Selçuklularının ekseriyetinin Şii olduğu iddiasına karşı çıkar. Anadolu`da İslamiyet birçok bakımdan Türk Edebiyatında İlk Mutasavvıflar `ı tamamlamaktadır. Köprülü`nün bu metinde yürüttüğü çeşitli tartışmalar, aradan geçen yüzyıl boyunca Abdülbaki Gölpınarlı`dan Ahmet Yaşar Ocak`a, Suraiya Faroqhi`den Ahmet Karamustafa`ya dek takip edilip tekrar tekrar yorumlanmış ve günümüze dek zenginleşerek gelen literatürü şekillendirmiştir.

&`;Sözün kısası müellif, hikayeci tarih merhalesini geniş surette geçerek, sağlam bir izah ve terkip eseri vücuda getiriyor. Bu mükemmel küçük kitabın teferruatına girmenin faydası yoktur.”

- Lucien Febvre, Annals d`Histoire Economique et Sociale, 1937

&`;Köprülü`nün eserlerinde ortaya koyduğu, mahiyetini açıkladığı pek çok konu ve mesele, bugün onun teşhis ettiği biçimde tezahür etmiş; vardığı birçok sonuç, üstelik daha da kuvvetli bir biçimde teyid edilmiştir.”

- Ahmet Yaşar Ocak, Türk Tarih Kurumu şeref üyesi, TOBB Üniversitesi

&`;Köprülü Oryantalizmin Türklerin tarihini sömürgeleştirmesine karşı çıkan ilk Türkologlardan biridir.”

- Halil Berktay, Sabancı Üniversitesi

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler