Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Arafın Ruhları Üç Nokta Yayınları

%25
14.00 TL
10.50 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Üç Nokta Yayınları
ISBN : 9786050602388
Kazancınız : 3.50 TL
Kazanacağınız Puan : 10 Puan
Basım Tarihi : 2020
Sayfa Sayısı : 96
Kitap Ebatı : 11x19.5
Toplam Satılan : 6 Adet
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

XVII. Yüzyıl Sevilla`sında, soylu bir ailenin tek oğlu olarak dünyaya gelen Don Juan de Marana, dindar bir anne ve savaşçı bir baba tarafından yetiştirilir. Annesi, onun tıpkı kendisi gibi dinine bağlı biri olarak yetişmesini arzu ederken, babası, tıpkı kendisi gibi cesur bir savaşçı olmasını ister. Küçük Don Juan, zamanının çoğunu balkabaklarına karşı kılıç talimleriyle ya da tahtadan küçük haçlar yapmakla geçirir. Fakat gençlik çağı gelip de Salamanka`da üniversite yılları başlayınca, tanıştığı yeni arkadaşı onu hiç tatmadığı duygularla, yepyeni hazlarla ve günahlarla tanıştırır. Don Juan`ın dünyası artık bütünüyle değişmiştir. Doğaüstü olayları gerçekçi bir çerçevede aktaran ; edebî dehasını ve hayal gücünü birleştirerek imkânsızı mümkün kılan ve bizleri hiç tanımadığımız ve bilmediğimiz bir Don Juan ile buluşturan Mérimée, Arafın Ruhları ve Ille Venüs`ü gibi hikâyeleriyle, fantastik edebiyat türünün ilk ve en önemli temsilcileri arasında yer almaktadır.

&`;Şehre gelen yabancılara Don Juan Tenorio`nun evi gösterilir ve hiç kimse, hiçbir sanat dostu Charité Kilisesi`ni ziyaret etmeden Sevilla`dan ayrılmaz. Orada, alçakgönüllülüğü nedeniyle ya da aksini düşünmek isterseniz kibri nedeniyle, üzerinde &`;Burada dünyaya gelmiş en kötü adam yatıyor” yazan Marana Şövalyesi`nin mezar taşını görürsünüz. Hâlâ onun varlığından şüphe mi duyuyorsunuz ? Bu iki yapıyı gördükten sonra rehberiniz size hikâyeler anlatacak. Don Juan`ın katedralin Mağrip usulü kulesi boyunca uzanan Giralda`nın bronz heykeline ne acayip tekliflerde bulunduğunu ; Giralda`nın bunları nasıl kabul ettiğini ; yine bir gün, Don Juan`ın sıcak rüzgârlar altında, Guadalquivir Nehri`nin sol yakasında dolaşırken, nehrin karşı yakasında sigarasını tüttüren bir adamdan ki bu adam şeytanın vücut bulmuş halinden başka bir şey değildir nasıl ateş istediğini ve onun da nehrin karşı yakasından kolunu uzatarak yakması için sigarasını
verişini ; artık hiçbir uyarıya kulak asmayacak kadar duygusuzlaşmış olan Don Juan`ın da sigarasını hiçbir şaşkınlık belirtisi göstermeden yakışını anlatır size.”

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler