Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Baudelaire Şiirinin Anatomisi Çizgi Kitabevi Yayınları

%15
168.00 TL
142.80 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Çizgi Kitabevi
ISBN : 9786051967288
Kazancınız : 25.20 TL
Kazanacağınız Puan : 142 Puan
Basım Tarihi : 2021
Sayfa Sayısı : 239
Kitap Ebatı : 13.5x21.5
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 15 Haziran Cumartesi gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Baudelaire sembolist akımın öncüsü olarak kabul edilmektedir. Kendisinden sonra gelen şairler arasında ondan etkilenmeyen neredeyse yok gibidir. Türk edebiyatında da pek çok şairi etkilemiştir. Romantik akım ile parnas akımı arasında bir geçiş dönemi oluşturmaktadır. Parnas şairi Téophile Gautier`ye hayranlığını ifade etmektedir. Baudelaire üzerine raflar dolusu çalışma yapılmıştır ve yapılmaya devam etmektedir. Bu çalışmada Baudelaire şiiri tematik açıdan

incelenmektedir. Renk, ses ve koku imgeleri anlambilimsel açıdan ele alınmaktadır. Sembolist akıma ilham veren ve onun doğmasına hareket noktası oluşturan Baudelaire`in Uyuşumlar şiiridir. Bu şiirin ikinci kıtasının son dizesi "Renkler sesler ve kokular birbirlerine cevap verirler" şeklindedir. Tüm şiirlerine bakıldığında gerçekten de bu sözcüklerin geçmediği şiiri yoktur. Çalışma boyunca renk, ses ve koku sözcükleri bulundukları bağlamlarda ele alınarak anlambilimsel ve göstergebilimsel yöntemler ışığında irdelenmektedir. Özellikle siyah rengi çok fazla kullanmaktadır. Siyah renk onun mutsuzluğunu, karamsarlığını, ümitsizliğini, tüm dertlerini ve insani kötülüğü simgelemektedir. İçinde yaşadığı duygusal dünyayı renk, ses ve koku aracılığı ile şiire yansıtmaktadır. Duyular birbirine karışmaktadır. Renkler, sesler ve kokular birbirlerinin yerine geçmektedir. Şiir bir duygu çağrıştırma sanatı olarak kabul edersek Baudelaire duyum ve duygularını renkler, sesler ve kokular aracılığı ile şiire yansıtmaktadır. Renk, ses ve koku sözcüklerinin birbirine karıştığı, birbirlerinin yerine geçtiği Baudelaire şiirinin eşduyuma (sinestezi) dayalı bir şiirsel anlatımın ürünü olduğu görülmektedir. Belki de Baudelaire`in başka şairleri bu denli etkilemesi bu tarzı yüzündendir.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler