Ara
Satıcı Puanı: 9,5
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Bir Aşkın Tarihi (Günümüz Türkçesiyle) İş Bankası Kültür Yayınları

%30
10.00 TL
7.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,5
Yazar : Mehmet Rauf
ISBN : 9786254056017
Kazancınız : 3.00 TL
Kazanacağınız Puan : 8 Puan
Basım Tarihi : 2021
Sayfa Sayısı : 104
Kitap Ebatı : 12.5x20.5
Toplam Satılan : 6 Adet
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 69 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 26 Ocak Çarşamba gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

&`;Ah, sana ne söyleyeyim Necip… Saadetin hikâyesi olmaz derler, o kadar doğrudur ki…” Kitaba adını veren uzun öykü ile altı kısa öyküden oluşan Bir Aşkın Tarihi evlilik, aşk, namus gibi konuları hem toplumsal hem bireysel düzlemde ele alıyor. Mehmet Rauf her zamanki gibi kişilerin iç dünyalarına derinlemesine bakışıyla saadetin de hüsranın da hikâyesini yazıyor.

Mehmet Rauf (1875-1931) İstanbul`da doğan Mehmet Rauf, Soğukçeşme Askeri Rüştiyesi`ni bitirdikten sonra Bahriye Mektebi`nde okudu. Staj için bir buçuk yıl Girit`te kaldı, daha sonra görevli olarak Almanya`ya gönderildi. İstanbul`a dönünce Tarabya`daki elçilik gemilerinin irtibat subaylığına atandı. 2. Meşrutiyet`in ilanından sonra askerlikten ayrıldı ve geçimini yazarlıkla sağlamaya çalıştı; hikâye, roman, tiyatro gibi türlerde pek çok eser verdi. Mehasin ve Süs adlı kadın dergilerini çıkardı. Bir süre ticaretle uğraştıysa da son yılları maddi sıkıntılar içinde geçti. Henüz on altı yaşındayken yazdığı ve Halit Ziya Uşaklıgil`e Hizmet gazetesinde yayımlaması için gönderdiği &`;Düşmüş” adlı hikâyeyle edebiyat dünyasına girdi. Daha sonra Mektep dergisinde yazdı. Servet-i Fünun dergisinde hikâye, roman, makale ve mensur şiirler yayımladı. Mehmet Rauf asıl şöhretini Eylül adlı romanıyla kazandı. Türk edebiyatında psikolojik romanın ilk başarılı örneği kabul edilen Eylül`de Fransız romanında çok yaygın olan aşk üçgeni ele alınmıştır. Eserlerinde aşk, ıstırap, arayış, ihtiras gibi daha çok bireysel duygulara eğilen Servet-i Fünun topluluğunun meşhur yazarı Mehmet Rauf`un eserlerine Türk Edebiyatı Klasikleri Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.

Bir Aşkın Tarihi *Beşik *Cadı *Bir Mesut *Bir Taleb-i İzdivaç *Komşunun Kızı *Bir Namus Meselesi

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler