Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Büyü Günlükleri Gece Kitaplığı

%30
225.40 TL
157.78 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Gece Kitaplığı
ISBN : 9786254304859
Kazancınız : 67.62 TL
Kazanacağınız Puan : 157 Puan
Sayfa Sayısı : 326
Kitap Ebatı : 135x21
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 04 Şubat Cumartesi gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Büyü Günlükleri Gece Kitaplığı

 
 

Aleister Crowley’nin günlüklerinin tamamı, 1898’de Altın Şafak Hermetik Cemiyeti’ne girişinden 1947’deki ölümüne kadar büyü üzerine tüm kariyerini kapsamaktadır. Bu günlükler, Crowley’nin geleneksel Batı ayinsel büyüsünün Doğu yogası, Tantra ve tensel büyü ile sentezinin gelişimini kaydeder. – Bu gelişimin doruk noktası Crowley’nin “Thelema Büyüsünün” yaratılmasıdır. Aleister Crowley’nin Sihirli Günlükleri: Tunus 923, Crowley’nin hayatından bir yılı betimlemektedir. Bu müstesna yıl Crowley’nin hayatında önemli bir dönüm noktasıydı — o ve takipçileri Mussolini tarafından Sicilya, Cefalu’daki sevgili Thelema Manastırı’ndan sürgün edilmişti. Bu günlükler Crowley için bir iç gözlem zamanını vurgulamaktadır. Bunlar, kaleme alınan büyü eylemlerini, bu eylemleri çevreleyen iç ve dış etkileri ve bunların sonuçlarını tam olarak kaydeder. Ayrıca

Yasa Kitabı üzerindeki tefsirlere yapılan atıflarda Crowley’nin uyuşturucu kullanımı, tensel büyü uygulaması, eserlerinden ve yaşamından Kabalanın öngördüğü anlamı nasıl çıkardığına dair açıklamaları, “Yi King” (I Ching) kehanetinin yorumlarını ve felsefi, dini ve büyülü nitelikteki diğer düşünceleri detaylandıran pasajlar da bu günlüklere dâhil edilmiştir. Crowley’nin zihnine yönelik bu samimi gözlemlerde, okuyucu hem benmerkezci, kendini yücelten “Canavar 666”yı hem de kendini ruhsal yola adamış bir adamın şüphelerini ve endişelerini görebilir. Bu günlükler ayrıca şunları içermektedir:

• Yunanca ve İbranice Gematria’nın Kabala tablolarını, Crowley’nin “büyülü sloganlarını” sıralayan Ekler – Günlüklerde ve diğer yazılarda atıfta bulunulan insanlar ve yerler için Crowley’nin kullandığı takma adlar, Crowley’nin eserlerinde kullanılan kısaltmalar ve semboller ve dönem boyunca eroinden vazgeçişine dair bir vakayiname.

• Crowley külliyatının kısa bir bibliyografyası.

• Crowley’nin yaşamının özetlenmiş bir kronolojik zaman çizelgesi.

 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler