Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Ertuğrul Fırkateni Faciası Aksoy Yayıncılık

%15
250.00 TL
212.50 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Aksoy Yayıncılık
Yazar : Osman Öndeş
ISBN : 9789758263677
Kazancınız : 37.50 TL
Kazanacağınız Puan : 212 Puan
Sayfa Sayısı : 110
Kitap Ebatı : 14x21
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 24 Mayıs Cuma gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Ertuğrul Fırkateni Faciası Aksoy Yayıncılık

"Ertuğrul Firkateyni Faciası", 1890'lı yıllarda padişahın hediyelerini Japonya'ya iletmek için yola çıkıp, hazin bir şekilde batan bir firkateynin öyküsünü anlatmaktadır. Bu öykü, aynı zamanda o dönemin aczinin bir göstergesidir. Yazar bu kitapta talihsiz bir deniz kazasından çok, Osmanlı İmparatorluğu'nun içinde bulunduğu zor durumu , zavallılığı ve düştüğü içler acısı tabloyu resmetmektedir. Olay, II. Abdülhamit devrinin en önemli denizcilik olayıdır. Gerek Türk denizcilik tarihinde, gerekse Japon tarihinde önemini günümüzde de korumaktadır. Sultan Abdülaziz döneminin debdebeli donanmasının yıllar geçtikçe düştüğü durum, yüzlerce gencecik denizcinin göz göre göre ölüme sürüklendiği bu deniz faciası, aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkımıyla da bir paralellik göstermektedir. "Ertuğrul Firkateyni Faciası", son ana kadar çok büyük bir cesaret örneği gösteren gemi personelinin tarihe geçen onurlu ölüm-kalım savaşının kitabıdır. Geminin cesur yürekli, yetenekli, gözüpek, inançlı ve bir o kadar da vatansever kaptanı Osman Paşa'nın yazışmalarıyla daha pek çok orjinal kaynaktan derlenmiştir. Ertuğrul faciası konusunda yazılmış çok az eserden biridir; yazıldığı andan beri bu konuda tek başvuru kaynağı olarak kütüphanelerdeki seçkin yerini almıştır. Aradan bir asır geçmesine karşın önemini ve "örnek olma niteliği"ni korumaktadır. Çünkü Ertuğrul Firkateyni'nin son seferi, yakın tarihimize dikkatleri çeken ve devrinin yapısını bizlere ibret verici örneklerle aktaran güçlü bir olaydır. Zamanımızın benzer sorunlarını anlayabilmekte, bu konunun katkısı büyük olacaktır. Aksoy Yayıncılık Show Kitap"Tarih Dizisi"nden çıkan "Ertuğrul Firkateyni Faciası"nı okurken, "ihmal,riyakârlık, makam hırsı ve öngörüsüzlüğün" memleketimizin seçkin insanlarını nasıl ölüme sürüklediğini göreceksiniz.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler