Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Eser Sözleşmesinde Ayıplı İfa Nedeniyle İşsahibinin Sözleşmeden Dönme Hakkı Seçkin Yayıncılık

SÜPER FİYAT
345.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Seçkin Yayınevi
ISBN : 9789750285295
Kazanacağınız Puan : 345 Puan
Basım Tarihi : 2023
Sayfa Sayısı : 234
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 21 Mayıs Salı gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Eser Sözleşmesinde Ayıplı İfa Nedeniyle İşsahibinin Sözleşmeden Dönme Hakkı Seçkin Yayıncılık

6098 sayılı TBK'nın 470-486. maddelerinde düzenlenen; yüklenicinin bir eser meydana getirmeyi, işsahibinin ise bunun karşılığında bir bedel ödemeyi üstlendiği, gerek ticari alanda gerekse günlük hayatımızın diğer alanlarında en çok yapılan bir iş görme sözleşmesi olan eser sözleşmesindeki uyuşmazlıkların çoğu ayıplı imalattan kaynaklanmaktadır.
Teslim edilen eserin ayıplı olduğunun belirlenmesi ve bunun yükleniciye ihbarı ile yüklenicinin ayıplı imalattan doğan sorumluluğu, işsahibinin ise yasada kendisine tanınan seçimlik haklarını kullanması söz konusu olur. Bu seçimlik haklardan yüklenici açısından en ağırı sözleşmeden dönmedir.
Tek taraflı bir irade beyanının karşı tarafa ulaşmasıyla sonuç doğuran sözleşmeden dönme hakkının kullanılması için ayıbın niteliğinin yanı sıra özel ve genel bazı koşulların da birlikte bulunması gerekir. Dönme ile ilgili öğretide ileri sürülen görüşler, bu hakkın kullanılması halinde iadenin nasıl yapılacağı hususunda kesin çözümler içermediği gibi yasal düzenlemede de bir açıklık yoktur.
Kitapta gerek öğreti gerekse uygulamaya yönelik örneklerle, ayıplı imalat sonucu işşahibinin sözleşmeden dönmesi durumunda sözleşmenin tarafları ve üçüncü kişiler açısından getirilen çözümlere yer verilerek, okuyucuya yararlı olacağı inancıyla teori ve uygulama birlikte sunulmuştur.
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler