Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Fikir ve Sanat Eserleri Üzerindeki Manevi ve Mali Hakların Miras Yoluyla Geçişi Seçkin Yayıncılık

SÜPER FİYAT
300.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Seçkin Yayınevi
ISBN : 9789750285479
Kazanacağınız Puan : 300 Puan
Basım Tarihi : 2023
Sayfa Sayısı : 188
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 22 Mayıs Çarşamba gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Fikir ve Sanat Eserleri Üzerindeki Manevi ve Mali Hakların Miras Yoluyla Geçişi Seçkin Yayıncılık

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bir eser meydana getiren kişi, eser sahibi sıfatını kazanmakta ve meydana getirdiği eser üzerinde manevi ve mali haklara sahip olmaktadır. Bu haklar, eser sahibinin yaşamı boyunca varlıklarını sürdürür. Peki, eser sahibinin ölümünden sonra hakların akıbeti ne olacaktır? Eser sahibinin terekeye dâhil hakları gibi mirasçılara mı geçecektir? Yoksa eser sahibinin ölümüyle birlikte sona mı ereceklerdir? Özellikle eser üzerindeki manevi hakların miras yoluyla geçip geçmeyeceği, miras yoluyla geçecekse bu geçişin kimlere hangi şartlarda yapılacağı, miras yoluyla geçmeyecek ise akıbetlerinin ne olacağı öğretide ve uygulamada tartışma konusu olan meselelerdir.
Kitapta; manevi ve mali hakların eser sahibinin ölümünden sonra geçişiyle ilgili tartışma konusu olan meseleler mevzuat, karşılaştırmalı hukuktaki yaklaşımlar ve öğretideki görüşler ile Yargıtay'ın güncel kararları ışığında titizlikle incelenmiştir.
Kitap üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde eser kavramının tarihsel gelişimi, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu anlamında eser kavramı ve unsurları, eserin özellikleri, eser türleri, eser sahipliği ve eser üzerindeki haklar konuları ele alınmıştır. Bu sayede manevi ve mali hakların miras yoluyla geçişi konusunun daha iyi anlaşılabilmesi için gerekli olan ön hazırlıklar tamamlanmıştır. İkinci bölümde manevi hakların miras yoluyla geçişi, üçüncü bölümde ise mali hakların miras yoluyla geçişi konularına yer verilmiştir.
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler