Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Hırsızın Günlüğü Ayrıntı Yayınları

%30
96.00 TL
67.20 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Ayrıntı Yayınları
Yazar : Jean Genet
ISBN : 9789755391564
Kazancınız : 28.80 TL
Kazanacağınız Puan : 67 Puan
Basım Tarihi : 2012
Sayfa Sayısı : 245
Kitap Ebatı : 13x19.5
Toplam Satılan : 2 Adet
Bugün Ziyaret : 5 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

... Daha çok romanlar ve tiyatro eserleri kaleme almış bir yazar olan Genet, &`;Hırsızın Günlüğü&`;nde otobiyografik öğelere ön planda yer vermiştir. Yaşamın en ücra köşelerine, hırsızların, fahişelerin, eşcinsellerin, pezevenklerin dünyasına son derece şiirsel bir dille, derin ve incelikli ruhsal çözümlemelerle nüfuz eden &`;Hırsızın Günlüğü&`;, aynı zamanda erkek bedenine düzülmüş en edebi övgülere rastlanılan bir yapıttır.

Erkek egemen toplumun iktidarına, söylemlerine ve davranış kodlarına hem `karşı`dan meydan okumuş, hem de bu iktidarın `erkek` ve `polis` nitelikleriyle özdeşleşmenin küçültücü hazzını yaşamış olan Genet, kendi deyimiyle `korkak, hain, hırsız ve eşcinsel`dir. O, aşağılanmanın ve kendini aşağılamanın en üst mertebesinde bir `aziz` gibi dolanırken, tamamen dışında kaldığı `bizim dünyamız`a tuttuğu aynada, ahlakdışılığın, ihanetin, şiddetin imgelerini bir geçit töreni görkemi içinde seyrettirir.

Yeraltında yaşayan, toplum dışı bu `serseri`nin hayatı, birçok insanın dokunmaya bile cesaret edemediği kimi değerlere hayatın içinden yapılan bir saldırıdır. Bu hayat &`;Hırsızın Günlüğü&`;nde bir şiire, fakat vahşi bir şiire dönüşmüştür. &`;Hırsızın Günlüğü&`;, yanıbaşımızda duran ve görmezden gelinen bir dünyanın içerden betimlenişidir.

Yasadışının estetiğiyle tanışmak için...

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler