Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

İcra ve İflas Hukuku Seçkin Yayıncılık

SÜPER FİYAT
585.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Seçkin Yayınevi
ISBN : 9789750288234
Kazanacağınız Puan : 585 Puan
Basım Tarihi : 2023
Sayfa Sayısı : 768
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 22 Mayıs Çarşamba gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

İcra ve İflas Hukuku Seçkin Yayıncılık

Bireylerin borçlarını kendiliğinden ifa etmesi asıl olandır ve bu şekilde hareket edildiği müddetçe bir hukuk kurumuna başvurmaya da ihtiyaç olmayacaktır. Ancak bazen borçlu borcunu ifa etmeyebilir veya alacaklı borcun zamanında ve uygun bir şekilde ifa edilmediğini ileri sürebilir.
Hakkının ihlal edildiğini düşünen kişinin bizzat kendi hakkını almaya çalışması kural olarak mümkün değildir. Modern hukuk sistemleri kendiliğinden hak almayı yasaklamış, bu yola başvurulmasına yaptırım bağlamıştır. Bu nedenle hakkının ihlal edildiğini iddia eden kişinin kural olarak yargı mercilerine başvurması gerekir. Yargı merciine başvuran kişi, lehine karar alırsa ve aleyhine karar verilen kişi buna rağmen mahkeme kararının gereğini yerine getirmezse cebri icra organlarına başvurulması ve o kişiye karşı takip başlatılması mümkün olur. Ancak kanunda belirtilen istisnai bazı durumlarda, mahkeme kararı olmadan da borçluya karşı takip başlatma imkânı verilmiştir.
İcra ve iflâs hukuku, borçluların borçlarını yerine getirmemesi durumunda, alacaklıların başvurabileceği takip yollarını gösteren bir hukuk alanıdır. Bu çalışmada icra ve iflâs hukukunun temel kavramları, ilkeleri, kurumları ve takip yolları sistematik bir şekilde ele alınmıştır. Bu bağlamda yapılan açıklamalar, güncel mevzuat bilgileri, doktrindeki yaklaşımlar ve kararlarla zenginleştirilmiştir.
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler