Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Kedi Gezegeni Lao She İş Bankası Kültür Yayınları

%30
64.00 TL
44.80 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yazar : Lao She
ISBN : 9786254291975
Kazancınız : 19.20 TL
Kazanacağınız Puan : 44 Puan
Sayfa Sayısı : 216
Kitap Ebatı : 13x21
Toplam Satılan : 16 Adet
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 399 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 05 Ekim Perşembe gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Kedi Gezegeni Lao She İş Bankası Kültür Yayınları

Kedi Gezegeni Çin edebiyatının en önemli ve en ünlü karşı-ütopyacı eseridir. Eser ilk kez Xiandai dergisinde Ağustos 1932 ile Nisan 1933 arasında tefrika edilmiştir. Lao She karamsar, karanlık, keskin mizahıyla uzay gemisi Mars’a düşen kahramanının, Kedi İnsanlar ve hızla uçuruma ilerleyen kültürleriyle karşılaşmasını anlatır. Kedi Ülkesindeki siyasi çalkantıları, yozlaşmış kurumları, her şeye kayıtsız, umudunu yitirmiş, çürümekte olan “büyülü yaprak” bağımlısı toplumu yer yer acı verecek ölçüde gerçek bir mizahla resmeder. Kedi Gezegeni bu karamsar, kasvetli havası yüzünden ülkesinde eleştiriler alsa da birçok yabancı dile çevrilmiş, Çin dışında da büyük ilgi görmüştür. Yazarın ülkesinde yaşanan dönemin başarısızlıklarına bir tepki olduğunu söylediği, “bir tür deney” olarak tanımladığı Kedi Gezegeni, Lao She’nın dünya edebiyatının en önemli karşı ütopyacılarından biri olarak anılmasını sağlamıştır. Kedi Gezegeni özgün dili Çinceden yapılan çevirisiyle Türkçede ilk kez yayımlanıyor.

LAO SHE (1899 – 1966): Asıl adı Shu Qingchun olan Mançu kökenli Çinli roman ve oyun yazarı. Henüz bir yaşındayken babası Pekin’i işgal eden yabancı ordulara karşı savaşırken öldü. 1918’de daha sonra müdürlüğünü de üstlendiği Pekin Öğretmen Okulundan mezun oldu. 1924 yılında İngiltere’ye gitti, 1924-1929 yılları arasında SOAS’ta dersler verdi. 1930’da Çin’e döndü Cheeloo (Qilu) Üniversitesi ve Shandong Üniversitelerinde dersler verdi. 1937’den itibaren Japon işgaline karşı direnişe katıldı. 1946’da Amerika’ya gitti ve dersler verdi. 1949’da Çin’e döndü. Modern Çin Edebiyatının en önemli yazarlarından olan Lao She mizah ve hicvin öne çıktığı roman, kısa hikâye ve oyunlarıyla tanınmıştır. Lao Zhang’ın Felsefesi, Bay Ma ve Oğlu, Kedi Gezegeni, Deve Xiangzi ve Çayevi en önemli eserlerindendir. 1966’da Taiping gölüne atlayarak intihar etmiştir.

Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler