Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Marka Hukukunda Nispi Red Nedenleri ve Hükümsüzlük Davaları Seçkin Yayıncılık

SÜPER FİYAT
320.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Seçkin Yayınevi
ISBN : 9789750285431
Kazanacağınız Puan : 320 Puan
Basım Tarihi : 2023
Sayfa Sayısı : 208
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 22 Mayıs Çarşamba gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Marka Hukukunda Nispi Red Nedenleri ve Hükümsüzlük Davaları Seçkin Yayıncılık

Marka, işletmeler bakımından ticari hayatın vazgeçilmez bir unsurudur. Markalar, tüketici nezdinde hem sunulan mal veya hizmetin diğer mal veya hizmetlerden ayrılmasına yarar hem hangi işletmeye ait olduğunu gösterir. Günümüzde markalar ayrıca sunulan mal veya hizmetin kalitesine ilişkin bir izlenim bırakır ve markanın reklam gücünü oluşturur.
Ticari hayatın vazgeçilmez bir unsuru olarak marka hakkı, işletmeler tarafından münhasıran sahip olunmak ve haksız yararlanmaların önüne geçebilmek için korunmak istenir. Tescil kurumu, bu korumayı ulusal ve uluslararası düzeyde, kanunlar ve uluslararası sözleşmeler aracılığı ile sağlamaktadır. Ancak her tescil başvurusu kabul edilemez. Üstelik her tescil engeli de nitelik bakımından aynı ağırlıkta olmayacaktır.
6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu, bir markanın tesciline engel halleri, mutlak ve nispi tescil engelleri olarak ayırmıştır.
Kitapta mutlak ve nispi tescil engelleri arasında kanun tarafından öngörülen farklılıklar birinci bölümde ifade edilmiş, Sınai Mülkiyet Kanunu'nda nispi red nedenleri başlığı altında düzenlenen tescil engelleri genel hatlarıyla incelenmiş, bir çerçeve çizilmeye çalışılmıştır. Nispi red nedenleriyle ilgili güncel Yargıtay kararlarına konuların sonunda yer verilerek, okuyucunun istifade edebilmesi amaçlanmıştır. Nispi red nedenlerine dayanılarak açılacak hükümsüzlük davaları ise kitabın son bölümünde değerlendirilmiştir. Hükümsüzlük davalarının sonuçları marka hukukunda son derece önem arz etmekte ve kitapta daha geniş bir inceleme konusu oluşturmaktadır.
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler