Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Nabı Hayrabat Akademisyen Kitabevi

SÜPER FİYAT
200.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Akademisyen Kitabevi
ISBN : 9786054649563
Kazanacağınız Puan : 200 Puan
Basım Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 362
Kitap Ebatı : 16x23.5
Bugün Ziyaret : 11 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 10 Şubat Cuma gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Denilebilir ki, Hayrabad, Nabi`nin edebiyat tarihinde en az dikkate alınmış eseridir. Yazıldığı dönemde çok beğenildiğini Şeyh Galib`in öfke ve küçümseme dolu mısralarında görebildiğimiz mesnevi, 19, Yüzyıldan itibaren Nabi`ye yakıştırılamayacak; terkiplerle dolu ağır dili, kurgusunun basitliği, şairin yaşına başına uygun olup olmadığı tartışılacaktır.

Tanzimatçılar Şeyh Galip`e hak vermektedir. Ziya Paşa, hikemi şairin Hayrabad`ının kendisinin altında kaldığını düşünür. Gibb gibi şairin her alanda kalem oynatmasının gerçek yeteneği olan gazel şairliğine de ket vurduğunu düşünenler de az değildir. Gerçekten anlaşılması güç bir diğer husus, Hayrabad`ın metin neşrinin kitap olarak henüz yayımlanmamış olmasıdır. Türkiye`de bilhassa son yirmi yılda üçüncü sınıf şairlerin eserleri bile kitaplaştırılma yolunda giderken Hayrabad`ın göz ardı edilmesi şaşırtıcıdır.

Hayrabad: dili ve üslubuyla, taşıdı mesajla, kat ettiği yolla, büründüğü çehre ve kuşandığı değerlerle kendi dönemeini ifade eden eserlerdendir. Belki bu yüzden çağdaşlarınca çok sevildi, Şeyh Galib`i böylesine kızdıracak kadar el üstünde tutuldu. Hayrabad, bugünün okurlarına geçmişin rüzgârını taşır ancak.

Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler