Ara
Satıcı Puanı: 9,8
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Önleyici Rehberlik Nobel Akademik Yayıncılık

SÜPER FİYAT
100.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,8
Yayınevi / Marka : Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar : Kolektif
ISBN : 9786254179938
Kazanacağınız Puan : 100 Puan
Sayfa Sayısı : 344
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 10 Aralık Cumartesi gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Önleyici Rehberlik Nobel Akademik Yayıncılık

Dünyada ve ülkemizdeki gelişmelere baktığımızda, insanı anlama ve destekleme çabasının daha önemli hâle geldiğini görmekteyiz. Aslında bu doğrultuda değerlendirdiğimizde tüm mesleklerin amacının, insanın bir ihtiyacını giderme ve dünyadaki tüm canlılarla birlikte daha yaşanabilir bir form oluşturma gayreti olduğu söylenebilir. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık mesleği de insanın kendisini anlama, başkasını anlama, farkındalıklarını artırma, artan içgörüyle problem oluşmadan önlem alma, varsa problemlerine çözüm bulma, insanın kendine has dünyasında yaşamı süresince deneyimlediği yeniden anlam vermeye çalıştığı uyum mücadelesini konu edinir. Bu bağlamda konu başlıkları sınırsızdır. Önleyici Rehberlik başlıklı bu kitapta, sınırsız olarak düşünebileceğimiz konuları, güncel ve hâlihazırda ihtiyaç duyulabilecek şu başlıklarla sınırladık: önleme kavramına giriş; psikolojik danışmanlıkta önlemenin tarihi; bireyin ruh sağlığını koruyucu faktörler; karakter güçleri; başarı baskısı; gelişim sürecinde bireysel ve okulla ilgili faktörler; okul terki; cinsel istismar, cinsel şiddet ve flört şiddeti; internet bağımlılığı; göçmen ve mültecilerde ruh sağlığı.

Bu kitap; bu konularda çalışmalar yapan araştırmacılar, psikolojik yardım hizmeti veren psikolojik danışmanlar, psikologlar ve diğer yardım hizmeti veren uzmanlar için bir kaynak olabilme özelliğinin yanında toplumdaki her bir bireyin, yaşamı içerisinde karşılaştığı durumlara problem olmadan önlem almasına destek olmayı da amaçlamaktadır.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler