Ara
Satıcı Puanı: 9,8
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Otağ 3 Sultan Alparslan Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları

%25
70.00 TL
52.50 TL
Mağaza : KitapSeç
9,8
Yayınevi / Marka : Timaş Yayınları
ISBN : 9786050829907
Kazancınız : 17.50 TL
Kazanacağınız Puan : 52 Puan
Sayfa Sayısı : 272
Kitap Ebatı : 13x21
Toplam Satılan : 99 Adet
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 99 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : 24 Saatte Kargoda
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Otağ 3 Sultan Alparslan Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları

“Ey Allâh’ım, sana müvekkil oldum ve bu cihatla sana yaklaştım, senin katında secdeye kapanıyor ve yalvarıyorum. Bu sözlerim, gerçek duygularımı ifade etmiyorsa beni yanımdaki yardımcılarımı ve askerlerimi yok et! Eğer içtenliğimi kabul ediyorsan düşmanlara karşı bu cihatta bana yardım et ve beni muzaffer bir sultan kıl!” Sultan Alparslan Ahmet Şimşirgil, Osmanlı İmparatorluğu’nun bütün safhalarını anlattığı KAYI’dan sonra, şimdi de OTAĞ ile eski Türkleri anlatıyor. Orta Asya’nın derinliklerindeki Türk imgesi, ezberbozan bilgiler ışığında bir kez daha parlıyor. Şimşirgil, serinin OTAĞ III- Horasan’dan Anadolu’ya Selçuklular/Sultan Alparslan adını verdiği üçüncü kitabında Cend’den atılan Selçuklu okunun Malazgirt’te Sultan Alparslan komutasındaki orduyla Anadolu’ya düşerek bu toprakları nasıl yurt edindiklerini tüm yönleriyle anlatıyor. • Yedi iklime hükmetmiş Osmanlı Devleti’nin ataları Selçuklular kimlerdi? • Nasıl yaşarlardı, dinî anlayışları nelerdi? • Büyük Selçuklu Devleti’nin temellerini atan Dandanakan Savaşı’nda neler yaşandı? • İki Türk-İslam devletini karşı karşıya getiren sebepler nelerdi? • Selçuklu devlet teşkilatının temellerini atan ünlü vezir Nizâmülmülk kimdir?

• Selçuklu Sultanı Alparslan’ı sultan yapan savaş hangisiydi? • Anadolu’yu Türk yurdu yapan Malazgirt Savaşı’nı hazırlayan sebepler nelerdi? • Malazgirt Savaşı nasıl cereyan etti? Hâlâ konuşulan sonuçları nelerdir? • Sultan Alparslan esir İmparator Romanos Diogenes’e nasıl davrandı? • Yiğitliği, mertliği, İslam’a bağlılığı ve siyasî/askerî dehasıyla Türk coğrafyasına damgasını vuran Sultan Alparslan nasıl vefat etti, vasiyeti neydi? Tüm bu soruların cevaplarıyla birlikte Türklerin efsanevi komutanı Sultan Alparslan ve Malazgirt Savaşı hakkında merak edilen/şimdiye kadar söylenmemiş her şeyi bu kitapta bulacaksınız. 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler