Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Özkurgusal Evrenin Yazınsal Çözümlemesi Çizgi Kitabevi Yayınları

%10
65.00 TL
58.50 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Çizgi Kitabevi
Yazar : Mehmet Sayın
ISBN : 9786051966083
Kazancınız : 6.50 TL
Kazanacağınız Puan : 58 Puan
Basım Tarihi : 2021
Sayfa Sayısı : 176
Kitap Ebatı : 13.5x21.5
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 10 Şubat Cuma gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Özellikle yeniötesi romanlarda sıkça karşılaşılan özkurgusal evrenin, yazarın özyaşamöyküsünde yer alan gerçek olayların, yazınsal öğeler yardımıyla yeniden düzenlenerek okura sunulması için oluşturulduğu görülür. Özel yaşamının gizlerini okurla paylaşmayı amaçlayan yazar, özkurgusal evreni aracılığıyla bir yandan kendisine yöneltilecek olumlu-olumsuz eleştirilerin önünü keserken, öte yandan anlattıklarının sorumluluğundan kurtulmuş olur.

Bu kitapta, 2014 yılı Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Fransız yazar Patrick Modiano`nun, Bir Sirk Geçiyor, En Uzağından Unutuşun ve Mahallede Kaybolma Diye adlı yapıtlarındaki, egemen özkurgusal evrenin, yazınsal olarak çözümlenmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda öncelikli olarak, Algirdas Julien Greımas, Gérard Genette, Georges Matoré, Jean Weısgerber, Philippe Lejeune, Roland Bourneuf, Serge Doubrovsky, Tahsin Yücel Ve Tzvetan Todorov`un Yazınsal Çözümleme Kuramlarına Başvurulmaktadır.

Başta Çağdaş Fransız Romanı ile ilgilenenler olmak üzere, yazınsal çözümleme konusuna ilgili duyan tüm bireyler bu kitapta, özyaşamöyküsü, özkurgu, özkurgusal sözleşme, odaklayım, anlatı kipleri, anlatıcının konumu ve işlevleri, öykü, öyküleme, kişi, uzam ve zaman konularına ilişkin ayrıntılı bilgileri ve örnek uygulayımları bulabilecektir.

Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler