Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Şair Çünkü Onlar Şiir Uçar Söz Olur Enver Ercan Literatür Yayıncılık

%20
175.00 TL
140.00 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Literatür Yayıncılık
Yazar : Enver Ercan
ISBN : 9789750409189
Kazancınız : 35.00 TL
Kazanacağınız Puan : 140 Puan
Sayfa Sayısı : 400
Kitap Ebatı : 13x21
Bugün Ziyaret : 5 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 399 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Şair Çünkü Onlar Şiir Uçar Söz Olur Enver Ercan Literatür Yayıncılık

Enver Ercan (1958-2018) şiirlerinin, söyleşilerinin yanı sıra, yayıncı ve editör olarak da edebiyatımızda iz bırakmıştır.

Yayınevimiz, Enver Ercan'ın 1984-1994 yılları arasında çeşitli dergi ve gazetelerde şairlerle yaptığı söyleşilerini topladığı iki kitabının yeni basımını, Şair Çünkü Onlar-Şiir Uçar Söz Olur adıyla tek kitap olarak yapıyor.

Söyleşi yapılan şairler,İlhami Bekir Tez, Rıfat Ilgaz, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Oktay Rifat, Melih Cevdet Anday, Cahit Külebi, İlhan Berk, Salâh Birsel, Sabahattin Kudret Aksal, Mehmed Kemal, Arif Damar, Atillâ İlhan, Can Yücel, Ahmed Arif, Şükran Kurdakul, Turgut Uyar, Ercüment Uçarı, Ece Ayhan, Cemal Süreya, Erdoğan Alkan, Kemal Özer, Özdemir İnce, Hilmi Yavuz, Metin Altıok, Ataol Behramoğlu, Güven Turan, Refik Durbaş,
Hulki Aktunç’un portre çizimleri Semih Poroy tarafından yapılmıştır.

Edebiyatımızda benzerine pek rastlanmayan edebî bir çabanın ürünü olan Şair Çünkü Onlar-Şiir Uçar Söz Olur kendiliğinden bir "şiir tarihi", genç şairler için de bir "kılavuz" niteliğinde.
"Kitapta yer alan konuşmalar, bir şiirseverin, Çağdaş Türk Şiiri'nin toprağında farklı ve kalıcı izler bırakan şairlerin serüvenlerine sızma çabası olarak değerlendirilebilir. Şiirimizin tarihini doğru kavrayabilmek için, önce coğrafyasını tanımak gerektiği çıkış noktam oldu. O coğrafyada belirginleşen konumları merak ediyordum çünkü.
Konuşmalarda genel bir yöntem uygulamadım. Konuşma bağlamı gerektirmedikçe, daha önce yanıtlanmış soruları sormamaya çalıştım zaten. Bilmediklerimi öğrenmek istiyordum daha çok... bugün baktığımda, sorulması gereken nice soruyu sormamış olduğumu da görüyorum. Ama şiir okurunun da bir serüveni var...
... Şiirimizi böylesine gelişkin kıldıran yapıtlarıyla el verdiler, ufkumu genişlettiler, bana kendimi tanıttılar. Hepsine teşekkür ediyorum.
Şair çünkü onlar..."
 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler