Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Sanatçının Romanı Cumhuriyet Dönemi Türk Romanında Sanat ve Sanatçı Çizgi Kitabevi Yayınları

%10
76.00 TL
68.50 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Çizgi Kitabevi
Yazar : Ekrem Güzel
ISBN : 9786051969237
Kazancınız : 7.50 TL
Kazanacağınız Puan : 68 Puan
Sayfa Sayısı : 336
Kitap Ebatı : 13,5x21,5
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Sanatçının Romanı Cumhuriyet Dönemi Türk Romanında Sanat ve Sanatçı Çizgi Kitabevi Yayınları

 

Sanatçı romanı, sanatın ve sanatçının özerk bir alan olarak kendi etkinliği üzerine eğilmesinin tezahürüdür. Romancının bir sanatçı olarak kendi uğraşısına ayna tutması ve o aynada kendisini görme arzusunun kurmaca dünyada karşılık bulmasıdır. İdeal sanata ulaşarak bir magnum opus yaratmanın ve bu bağlamda eserle kurulan ilişkinin huzursuzluğa ve estetik endişeye dönüşmesinin kurgusal anlatımıdır. Sanatçının oluşumunun ve eserinin ortaya çıkışının anlatılmaya değer bulunan hikâyesidir.
 
Bu kitap, modern Türk edebiyatında sanatçı romanları üzerinde durmakta, sanatçının sanatsal etkinliğini yansıtan bir ayna olarak romanın nasıl bir izlenim verdiğini ortaya koymaya çalışmaktadır. Sanatçının oluşumunu, yaratıcılığını, bir başyapıt yaratma arzusunu, eserleriyle olan ilişkisini ele almakla birlikte sanatın ve sanatçının estetik, etkilenme endişesi, popülerlik, izler kitle, gelenek ve iktidarla olan münasebetine ışık tutmaktadır. Dikkatleri sanatçının eserini ortaya koymaya çalışırken çevresiyle kurduğu ilişki ağının düğüm noktalarına çekmektedir. Modern Türk romanında, romancının yaratıcılığı ve eserleriyle olan ilişkisinin nasıl bir estetik kaygı ve sancıya dönüştüğünü gözler önüne sermektedir.
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler