Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Şehir Planlamada Analiz ve Değerlendirme Teknikleri Literatür Yayıncılık Akademik Kitap

SÜPER FİYAT
425.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Literatür Yayıncılık
Yazar : Kolektif
ISBN : 9789750406706
Kazanacağınız Puan : 425 Puan
Sayfa Sayısı : 196
Kitap Ebatı : 14x21
Toplam Satılan : 19 Adet
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 04 Ekim Çarşamba gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Şehir Planlamada Analiz ve Değerlendirme Teknikleri Literatür Yayıncılık Akademik Kitap

Planlama yapısı gereği ardışık süreçler bütünüdür. Bu bütün en genel haliyle problem tanımlama, analiz ve değerlendirme aşaması; karar alma, alternatif geliştirme ve alternatifler arasından seçim; ve uygulama olmak üzere üç ana başlık altında sınıflandırılabilir. Amaç ve kapsam bağlamında planlamaya konu olan yerleşmeyi mevcut yapı ve dinamikleriyle betimlemek; yapının sunduğu olanak ve kısıtları ortaya koymak ve tüm bunlara bağlı bir değerlendirme ve sonuç(lar) çıkarmak doğru karar geliştirmenin, karar almanın ve bunlara bağlı çözüm alternatifleri üretmenin önkoşuludur. Dolayısıyla, birinci adım, bu ardışık sürecin ve bütünleşik yapının sonunda elde edilecek nihai ürünün başarı ölçütüdür. Bu nedenle, birinci adımın doğru kurgulanmasının, planlamaya konu olan yerleşmenin doğru analiz teknikleri ile kapsamlı analiz edilmesinin, elde edilen bulguların kullanılabilir bilgi haline getirilmesinin ve bu bilgilerin değerlendirilerek sonuç(lar) üretilmesinin planlama süreci bakımından önemi tartışılmazdır.

Bu ardışık süreçler bütünü içinde birinci adımın kurgulanması, geliştirilmesi ve sonlandırılmasında nasıl bir süreç izlenebileceğini ortaya koymayı amaçlayan Şehir Planlamada Analiz ve Değerlendirme Teknikleri, aynı zamanda örnek çalışmalarla bu karmaşık ve kapsamlı yapıyı anlaşılabilir kılmayı hedeflemektedir.

İçindekiler;
Planlamada Analiz Teknikleri ve Coğrafi Bilgi Sistemleri
Tematik Analizler
Risk Analizi
Eşik Analizi
Elek Analizi
Uygunluk Analizi
Analitik Hiyerarşi Süreci
Uyumluluk Matrisi
GZFT Analizi
Bütünleşik Değerlendirme ve Sentez

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler