Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Sigortacılık Sektöründe Risk Yönetimi ve Sermaye Yeterliliği Nobel Bilimsel Eserler

%10
108.00 TL
98.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Nobel Bilimsel Eserler
Yazar : Murat Kaya
ISBN : 9786254332142
Kazancınız : 10.00 TL
Kazanacağınız Puan : 98 Puan
Basım Tarihi : 2022
Sayfa Sayısı : 106
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 26 Şubat Pazartesi gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Sigortacılık Sektöründe Risk Yönetimi ve Sermaye Yeterliliği Nobel Bilimsel Eserler

 

Sigortacılık sektörü, gerek sosyal yaşantının gerekse ekonomik sistemin en önemli güven unsurlarındandır. Sektörün farklı risklere karşı bireylere ve şirketlere sunmuş olduğu güvenin sağlanması ve artırılması temelde iki unsura bağlıdır. Bunlardan ilki, risk yönetimidir. Faaliyet alanı, belirli bir bedel karşılığı riskleri üstlenmek olan sigortacılık sektörünün kendi üstlenmiş olduğu bu riskleri de etkin bir şekilde yönetmesi gerekmektedir. Güvenin sağlanmasına ilişkin ikinci unsur ise şirketlerin sahip oldukları sermaye ve bu sermayenin yeterliliğidir. Özellikle finansal piyasalarda faaliyet gösteren banka ve sigorta şirketleri için sermaye yeterliliği son derece önemlidir. Üstlenilen riskler neticesinde ortaya çıkabilecek yükümlülüklerin karşılanabilmesi açısından sigorta şirketlerinin sermaye yeterliliğini sağlamaları gerekmektedir. Sigortacılık sektöründe sermaye yeterliliğinin uluslararası ölçekte standart hâle getirilebilmesi için “Sermaye Yeterliliği Düzenlemeleri” geliştirilmiş olup bu düzenlemelerin temel amacı, sigorta şirketlerinin risk yönetim süreçlerini daha etkin hâle getirmek ve yükümlülüklerini karşılayabilecek düzeyde finansal güce sahip olmalarını sağlamaktır.
Kitap, üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, sigortacılık sektörüne ilişkin bilgilere yer verilmiş olup ikinci bölümde, sigortacılık sektörü açısından risk yönetimi açıklanmıştır. Üçüncü ve son bölümde ise sigortacılık sektöründe uluslararası geçerliliği olan Solvency I ve Solvency II Sermaye Yeterliliği Düzenlemeleri hakkında bilgiler sunulmuştur.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler