Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Suyu Aşan Kılıçlar Kemal Ramazan Haykıran Ötüken Neşriyat

%25
45.00 TL
33.75 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Ötüken Yayınları
ISBN : 9786254082733
Kazancınız : 11.25 TL
Kazanacağınız Puan : 33 Puan
Basım Tarihi : 2022
Sayfa Sayısı : 119
Kitap Ebatı : 14x21
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 11 Haziran Pazar gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Suyu Aşan Kılıçlar Kemal Ramazan Haykıran Ötüken Neşriyat

Osman Gazi ve soyundan gelenlerin ortaya koyduğu başarı hikâyesinin kuşkusuz pek çok kahramanı vardı. Osmanlıları gayretleri, samimiyetleri ile omuzlarında yükselten gaziler, en az devlete ismini veren Osman ve oğulları kadar takdir ile anılmayı hak etmişlerdi. Sadece yalın kılıç gaza ile şehirleri fethetmekle kalmayan bu gaziler, fethettikleri yerlerin birer Türk yurdu hâline gelmesini sağlamak için de yoğun imar faaliyetlerine girişmişlerdi.

Bu sebepledir ki “Rumeli” olarak ifade edilen, Osmanlıların hâkimiyet alanını oluşturan geniş coğrafyada pek çok yer ismi bu gazilerin adıyla anılmaktadır. Kemal Ramazan Haykıran’ın bu çalışmasında, kuruluşun ve fütuhat sürecinin ikinci adamları olarak tanımlanabilecek, Osmanlı’nın yükselişinde katkıları olan ve Osman Gazi’den Fatih’e kadar uzanan zaman zarfında varlık gösteren gazilerin içinden seçilen 17 önemli şahsiyetin kökenlerine, siyasi ve imar faaliyetlerini kapsayan biyografilerine yer verilmiş; böylece Osmanlı Devleti’nin kuruluşu ve yükselişinde büyük katkıları olan bu gazileri tek bir çalışma içinde toplayarak tanıtmak yahut hatırlatmak amaçlanmıştır.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler