Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Türkiye`de Çok Partili Politikanın Açıklamalı Kronolojisi (1945-1971) Kırmızı Kedi Yayınevi

%30
210.00 TL
147.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Kırmızı Kedi Yayınları
Yazar : Feroz Ahmad
ISBN : 9786052988268
Kazancınız : 63.00 TL
Kazanacağınız Puan : 147 Puan
Basım Tarihi : 2021
Sayfa Sayısı : 624
Kitap Ebatı : 16.5x22
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 199 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 01 Haziran Perşembe gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Önemli toplumsal ve ekonomik olaylarla dolu geçmiş bir dönemin, tarihin bir parçasını oluşturacak bir zaman diliminin tutarlı bir değerlendirmesini yapabilmek için, olayların zaman içindeki sıralanışını bilmek, nasıl bir sıra ile birbirlerini izlediklerini saptamak önemlidir. Tarihçi Feroz Ahmad ve Bedia Turgay Ahmad`ın yüzlerce dergi, gazete ve kitabı tarayarak hazırladıkları &`;çok partili demokrasi dönemi kronolojisi”nde, II. Dünya Savaşı`nın ardından 71 Muhtırası`na kadarki 26 yıllık süreçte Türkiye`nin siyasal atmosferinde gerçekleşen olaylar yer alıyor.

Türkiye`de Çok Partili Politikanın Açıklamalı Kronolojisi 1945-1971 başlıklı çalışmada, seçimler, kurulan kabineler, darbeler, idamlar, öğrenci hareketleri, ekonomik sorunlar, grevler, uluslararası politikaların yansımaları, tek tek ve oluş sıralarıyla aktarılıyor. Bu kronolojide dönemin önde gelen ve sonuçları itibariyle demokrasi tarihimizi kökünden şekillendirmiş, bugüne bile etkisi olan tüm hadiseleri bulacaksınız.
Yakın tarihimizi öğrenmek ve anlamak isteyenlerin kitaplıklarından eksik etmemeleri gereken eşsiz bir başvuru kitabı.

&`;Bu kronoloji diğer kitaplar gibi olayların yorumunu vermemekte, sadece tarih sırasıyla bunların açıklamalı bir listesini sunmaktadır. Okuyucu bu olayları izleyerek sonuçlarına ve yorumuna kendisi varabilecektir.”

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler