Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Ulus Devlet Türkiye Cumhuriyeti Astana Yayınları

%15
235.00 TL
199.75 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Astana Yayınları
Yazar : Anıl Çeçen
ISBN : 9786257890113
Kazancınız : 35.25 TL
Kazanacağınız Puan : 199 Puan
Basım Tarihi : 2020
Sayfa Sayısı : 503
Kitap Ebatı : 14x21
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 399 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Ulus Devlet Türkiye Cumhuriyeti Astana Yayınları

Küreselleşme sürecinin başlamasıyla birlikte en çok tartışılan kavramlardan biri ulus devlet olmuştur.  Geçen yüzyılın sonlarında eski sömürgelerin devletleşmesiyle birlikte ulus devletler tarih sahnesine çıkmışlardır.  Bugün gelinen aşamada ise, batı kapitalist sisteminin içinden çıkan tekelci şirketlerin küreselleşerek, ekonomik yapılanma üzerinden dünya imparatorluğu arayışı içine girdikleri görülmektedir. Bu nedenle çağımızın ana çelişkisi, küresel şirketler ile ulus devletler arasındaki rekabettir.
Elinizde tuttuğunuz bu kitap bugünkü dünya düzeninin dayandığı temel yapılanma olan ulus devletleri her yönü ile ele alan bir bilimsel çalışmadır. Dünyanın önde gelen büyük devletlerinden olan Türkiye Cumhuriyeti olgusundan hareket ederek, ulus devlet bu kitapta irdelenmektedir.  Bu kitapta ulus devlet olgusu, kuruluşu, yapısı, stratejisi, Atatürk milliyetçiliği, uluslararası gelişmeleri  ve yeniden ulus devlet anlayışı etraflıca ele alınmıştır.  Ayrıca Türkiye’ye yönelen tehditler, hukuk metinleri ve haritalar eşliğinde okuyucunun dikkatine sunulmuştur.
Astana Yayınları Tanınmış Uluslararası bir Akademik Yayınevidir.

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler