Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları Mustafa Taştan Seçkin Yayıncılık

SÜPER FİYAT
250.00 TL
Bu ürün tedarik aşamasındadır
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Seçkin Yayınevi
ISBN : 9789750278082
Kazanacağınız Puan : 250 Puan
Basım Tarihi : 2022
Sayfa Sayısı : 384
Kitap Ebatı : 16x24
Toplam Satılan : 4 Adet
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : Yaklaşık 2 İş Günü
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları Mustafa Taştan Seçkin Yayıncılık

Tarih boyunca uyuşturucu ve uyarıcı maddeler insan sağlığı ve toplum huzuru için ciddi bir tehlike ve sorun oluşturmuştur. Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin tıbbi zorunluluklar hariç kullanımı hem birey hem de toplum için büyük zararlara yol açmaktadır. Bir kere dahi bu maddeleri kullanan bireyler çoğu kez bağımlı bir duruma düşmekte ve adeta geri dönülemez bir yola girmektedirler. Uyuşturucu madde kullanımının çocuk yaşlara kadar indiği dünyamızda bu soruna çözüm bulmak toplum sağlığı için zaruret teşkil etmektedir.

Bu yüzden hemen hemen her devlet uyuşturucu maddelerle ciddi şekilde mücadele etmektedirler. Bu çok ciddi meselenin sosyal, ekonomik, tıbbi ve psikolojik boyutlarının olduğu çok açıktır. Her bilim dalı kendi açısından bu soruna karşı çözüm arayışları içerisindedir. Toplum sağlığının ve esenliğinin korunması açısından da o toplumu oluşturan bireylerin uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararlarından korunması gerekmektedir. Bu suçlardan sadece bireyin zarar gördüğünü iddia etmek sağlıklı bir yaklaşım olmayacaktır.

Çalışmada; 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu‘ndaki uyuşturucu ve uyarıcı madde suçlarına ilişkin hükümler Yargıtay kararları ve doktrinel görüşler çerçevesinde incelenmiştir. Kitapta Türk Ceza Kanunu başta olmak üzere, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler ile mücadeleyi etkin bir şekilde yürütmek adına çıkarılan diğer kanunlar, yönetmelikler ve uluslararası sözleşmeler birlikte değerlendirilmiştir. Kitapta Yargıtay kararları başta olmak üzere birçok kitap, tez, makale, dergi ve internet kaynaklarından faydalanılmıştır.


Konu Başlıkları
Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak Suçu (TCK m. 191)
Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Suçu (TCK m. 188)
• Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırma ve Özendirme Suçları (TCK m. 190)
Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun

Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler