Ara
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Yargılama Giderleri Adalet Yayınevi

SÜPER FİYAT
282.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Adalet Yayınevi
Yazar : Hasan Kaya
ISBN : 9786257802987
Kazanacağınız Puan : 282 Puan
Basım Tarihi : 2020
Sayfa Sayısı : 558
Kitap Ebatı : 16x24
Toplam Satılan : 1 Adet
Bugün Ziyaret : 9 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 11 Haziran Pazar gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Yargılama Giderleri Adalet Yayınevi

Bilindiği üzere yargılama giderleri, yargılama sürecinde ve sonunda önem arzetmektedir. Öyle ki bazen yargılama giderlerinin yatırılmaması veya eksik yatırılması davanın reddi sebebi sayılabilmekte veya harcın eksik yatırılmasında olduğu gibi yargılama en başa döndürülebilmektedir.

Değeri büyük olan bir çok dosyada yargılama gideri, değeri küçük olan binlerce dosyanın asıl dava konusundan daha fazla olabilmektedir. Buna rağmen yargılama harç ve giderlerine yeterli önemin verildiğini söyleyebilmek mümkün değildir. Sırf yargılama giderlerinin yanlış hesaplanması nedeniyle sayısız dosyanın kararları üst mahkemelere taşınmakta bu mahkemelerin iş yükü artmakta, zaten fazla olan yargılama gideri biraz daha çoğalmakta ve büyük emeklerle oluşturulan bu kararlar bozulmakta veya düzelterek onanmaktadır. Bunun sonucunda da zaten uzun olan yargılama süreci iyice uzamaktadır.

Söz konusu çalışmanın amaçlarından biri de ferileriyle birlikte doğru hüküm kurmaya yardımcı olmak ve bu suretle hem zaman hem de masraf kaybının önüne geçilerek usul ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Bu çalışmada, özelikle yargılama harçları üzerinde durulmuş, bunun yanıda vekalet ücreti ve sair yargılama giderleri ile adli yardım talebi de inceleme konusu yapılmıştır. Öncelikle konuya ilişkin bilgilere, arkasından da ilgili içtihatlara yer verilmiş, Kitabın en sonuna da ilgili mevzuat yerleştirilmiştir.

Uzunca bir süre alan çalışmaya, bu yıl bütün Dünyayı etkisi altına alan Covit 19 Pandemi günlerinde ağırlık verilerek kitap haline getirilebilmiştir.

 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler