Ara
Satıcı Puanı: 9,5
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Yöntem Araştırmaları Can Yayınları

%30
47.00 TL
32.90 TL
Mağaza : KitapSeç
9,5
Yayınevi / Marka : Can Yayınları
ISBN : 9789750755965
Kazancınız : 14.10 TL
Kazanacağınız Puan : 32 Puan
Basım Tarihi : 2022
Sayfa Sayısı : 176
Kitap Ebatı : 12.5x19.5
Bugün Ziyaret : 3 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 99 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 07 Temmuz Perşembe gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Yöntem Araştırmaları Can Yayınları

Bize göre mesele, sık sık ileri sürüldüğü gibi, &`;usdışı olana payını vermek” değil, tam tersine belirsizliği ve bilmemeyi en aza indirmek; Marksizmi üçüncü bir yol ya da idealist bir hümanizm adına yadsımak değil, insanı Marksizm içinde yeniden ortaya çıkarmaktır.
 
Savaş sonrası Avrupa düşünce dünyasında devrim yaratan Jean-Paul Sartre`ın 1957 tarihli bu uzun denemesi, varoluşçuluk felsefesini Marksizmle uzlaştırma olasılıklarını sorguluyor. Varoluşçuluğun, yaşadığı çağın egemen felsefesi olarak gördüğü Marksizmi destekleyen, bu düşüncenin pratik izdüşümlerinin kısıtladığı bireysel özgürlüklere tepki olarak gelişen bir ideoloji olduğunu belirten Sartre, tüm aykırılıklara rağmen bu iki düşünce biçiminin tutarlı ve uyumlu olduğunu öne sürüyor.
 
Daha sonra Diyalektik Aklın Eleştirisi`ne öndeyiş olarak eklenecek bu deneme, Sartre`ın bir şekilde sunacağı Varoluşçu Marksizm düşüncesinin köşe taşı rolünü üstleniyor. Yöntem Araştırmaları, yirminci yüzyıl düşüncesinde kurulan önemli bir köprünün ilk ayağı.
 
&`;Sartre, aynı Erich Fromm gibi, Marksizmi Marx sonrası kuramcılarla ya da Sovyetler Birliği`nde kurumsallaşan komünizmle özdeşleştirmeyi reddediyor.”
Hazel E. Barnes

 

Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler