Kategoriler KPSS Kitapları Hakkımızda Yayınevleri Yazarlar Çok Satanlar Kampanyalar Yeni Çıkanlar İletişim
ARA
Yayınevi Hakkında
Okur Kitaplığı
Bu topraklarda yaşayan insanlar olarak düşünmeyi ve üretmeyi her şeyin temeli olarak algıladığımız için özellikle düşünsel çaba ve edebi estetik içeren yayınları, birlikte düşünmenin ve üretmenin en önemli unsuru olarak görüyoruz.

Yayıncılığın bilinen zorluklarına karşı, dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel artan imkânlar, yayın sektörünün teknik zorluklarını belirli ölçüde giderirken, yayıncıların tek muhatapları olan okurla aralarındaki mesafe kısalıyor. Bununla beraber küreselleşen dünyanın tamamına hâkim yeni ve popüler kültür anlayışı, okur ile kaliteli yayınlar arasına bir duvar gibi dikiliyor.

Okur Kitaplığı bu duvarı yıkmaya yönelik bir teşebbüs olarak 2010 yılında kuruldu.

Amacını, insan bilincini inşa edecek en önemli unsur olan nitelikli eserleri o eserlere ihtiyaç duyan okurla buluşturmak şeklinde özetleyen Okur Kitaplığı, okuma eyleminin seçkin bir eylem olması için gereken toplumsal yapının kurulmasında pay sahibi olmak için 8 yıla yakın bir sürede 200`e yakın sayıda kitap yayınladı.

Metamorfoz Yayıncılık yayın grubu olarak kurulduğu günden günümüze OKUR KİTAPLIĞI, OKUR AKADEMİ, MAT KİTAP ve OKUR ÇOCUK yayın konseptlerini hayata geçirerek, akademik kitapların ve birçok türde yeni eserlerin doğrudan okura ulaşabilmesi için gereken yapıyı tesis etti.

Yayınladığı kitaplar ve yazarları hakkında tv, gazete, dergi, kitap eklerinde 4.000’in üzerinde haber, yazı ve söyleşi yayınlanan Okur Kitaplığı, sosyal medyada 500.000’i aşkın takipçiye sahip.

Okur Kitaplığı, aldığı ödüller, her geçen gün genişleyen dağıtım ağı ve ailesine dâhil olan yazarlar ile “seçkin okurlara seçkin eserler” anlayışı doğrultusunda yoluna devam ediyor.

2010 TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ YAYINCILIK ÖDÜLÜ`ne layık görüldükten sonra edebiyat ortamının en hızlı büyüyen ve dikkat çeken yayınevleri arasına girdi. Sonrasında yayınladığımız birbirinden değerli eserler birçok ödüle layık görüldü.
Sonuçları Filtrele
Kategoriler A-Z Ürün Saysı
BAŞA DÖN