Ara
24 Saatte Kargoda
Siparişleriniz aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde, 24 saat içinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hafta içi saat 17.00'ye kadar verilen siparişlerde geçerlidir. Cumartesi-Pazar ve resmi tatil günlerinde alınan siparişlerde geçerli değildir. Saat 17.00'den sonra verilen; ödemesi veya onayı 17.00'den sonra yapılan siparişler ertesi gün işleme alınır. Sepetteki tüm ürünlerin "24 Saatte Kargoda" taahhütüne sahip olması gerekmektedir.

Stoklu ürünlerde, sonradan tespit edilecek ürün kusurları sebebiyle gecikme yaşanabilir.
İade veya iptal gibi işlemler sebebiyle düzenlenen siparişlerde geçerli değildir.
24 saat içinde kargo firmasına verilen siparişlerin adrese teslim süresi, kargo firmasına ve teslimat adresine göre değişebilmektedir.
Mücbir sebep halleri saklıdır. KitapSeç bu taahhütte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Satıcı Puanı: 9,9
Kitapsec.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre satıcı puanı hesaplanmaktadır. Değerlendirmeler son 6 ay içerisinde yapılan değerlendirme sayısını vermektedir.

Deniz Yoluyla Eşya Taşımalarında Taşıyanın Geç Teslimden Doğan Sorumluluğu ve Sınırlandırılması Seçkin Yayıncılık

SÜPER FİYAT
280.00 TL
Mağaza : KitapSeç
9,9
Yayınevi / Marka : Seçkin Yayınevi
ISBN : 9789750285486
Kazanacağınız Puan : 280 Puan
Basım Tarihi : 2023
Sayfa Sayısı : 162
Kitap Ebatı : 16x24
Bugün Ziyaret : 2 kişi bu ürüne baktı
Kargo İndirimi : 690 TL üzeri Kargo BEDAVA
Tedarik Süresi : En geç 24 Mayıs Cuma gününe kadar
Bu ürün size KitapSeç tarafından gönderilecektir

Deniz Yoluyla Eşya Taşımalarında Taşıyanın Geç Teslimden Doğan Sorumluluğu ve Sınırlandırılması Seçkin Yayıncılık

Literatürde, taşıyanın sadece geç teslimden doğan sorumluluğunu ayrıntılı olarak inceleyen monografik eser sayısı oldukça azdır. Bu nedenle, bu kitapta özel olarak bu konuyu ele alan bir eser ortaya konulması amaç edinilmiştir. Türk hukukunda 6102 sayılı son Türk Ticaret Kanunu'na kadar düzenlenmemiş bir konu olan "Deniz Taşımalarında Taşıyanın Geç Teslimden Doğan Sorumluluğu", ilk kez uluslararası sözleşmelerle ortaya konulmuştur. Bu nedenle uluslararası alanda yapılan düzenlemelerin Türk hukuku ile karşılaştırmalı olarak ele alınması, konunun daha iyi anlaşılması adına büyük önem taşımaktadır.
Bu çalışmada; Lahey ve Lahey-Visby Kuralları ve bu kuralların hazırlık çalışmaları, Hamburg Kuralları ve Rotterdam Kuralları gibi uluslararası sözleşmeler ayrıntılı olarak incelenerek, bu sözleşmelerin geç teslimden doğan sorumluluğa ilişkin tüm düzenlemeleri kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır. Türk hukukunda taşıyanın geç teslimden doğan sorumluluğu kavramının tarihsel olarak ortaya çıkışı ve kanunen düzenlenmesi, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun getirdiği yenilikler ışığında yabancı hukuk sistemleriyle karşılaştırmalı olarak izah edilmiştir. Bu kapsamda geç teslimden doğan sorumluluğun hukuki niteliği ve şartları, sorumluluğun ileri sürülebilmesi, taşıyanın sorumluluktan kurtulduğu haller (mutlak ve muhtemel sorumsuzluk sebepleri), taşıyanın sorumluluğunu sınırlandırma hakkı ve bu hakkın kaybı olmak üzere sorumluluğa ilişkin tüm unsurlar ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Yargıtay içtihatları ve yabancı mahkeme kararlarına değinilerek uygulamada sorumluluğun tazmininin ne şekilde gerçekleştirilebileceğinin tespit edilmesi ve böylelikle konunun uygulamaya yönelik olarak somutlaştırılması amaçlanmış, ilgililere önemli bir katkı sağlanması hedeflenmiştir.
Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Kategoriye Ait En Çok Satan Ürünler
Kategoriler